Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ALEVİ KURMULARI, BÜYÜK ALEVİ BULUŞMASINA HAZIRLANIYOR!

-Hasan Subaşı-
 Aleviler, 25 Aralık’ta Türkiye’nin her yerinden sel olup İstanbul’daki Yenikapı Meydanı’na akacaklar. Büyük Alevi buluşmasının güçlü bir kitlesel katılımla yapılabilmesi için, Alevi kurumlarının başkanları, yöneticileri ve kadroları buluşma öncesi Türkiye’nin dört bir yanında geniş katılımlı kitle toplantıları yapıyorlar. Toplantılara Cemevleri, Alevi Köy ve yöre dernekleri, muhtarlar ve demokratik kitle örgütleride katılıyor.

ANA GÜNDEMİMİZ, AKP İKTİDARI’NIN ALEVİLERİ KUŞATMA HAMLESİNİN ÖNÜNDE GÜÇLÜ BARİKLATLAR KURMAKTIR !

Her örgütlü Alevi, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte bulunduğu her yerde mutlaka ama mutlaka Alevilerin örgütsel ve toplumsal birliğini esas alarak tüm gücüyle, AKP’nin Alevileri kuşatıp ezmek ve teslim alma amacıyla başlattığı hamleyi boşa çıkarmak ve toplumsal demokratik Alevi direnişini yükseltmek için mücadele etmelidir!
Alevi toplumunun ve örgütlü Alevi güçlerimizin kapsamlı ve ağır bir saldırı altında oldukları bu süreçte her türlü iç çekişmeden, gereksiz polemiklerden, yersiz ve içi boş tartışmalardan kesinlikle uzak durulmalıdır!
Alevi hareketinin, AKP’nin hamlesinin boşa çıkartmak için başlattığı karşı hamleyi birleşik mücadele ekseninde başlatıp bu eksende sürdürmesi doğru bir bakış açısının, ortak akılın ve kollektif iradenin eseridir. Hepimize düşen görev Alevi hareketinin sergilediği ve pratikte ete kemiğe büründürdüğü bu doğru tutumun etrafında saf tutmaktır!
Çünkü Alevi toplumunun hak ve özgürlük mücadelesini büyütme, ilerletme ve AKP’nin kuşatma hamlesine karşı başlattığımız Alevi hamlemizi başarıya ulaştırma açısından yürünecek en doğru yol bu yoldur!
Birlik Meydanı’nda kaynayıp coşarak, Alevilerini hak ve özgürlükleri için mücadele eden yol erenlerine aşk ola!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir