Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Video Haber: Birleşik mücadele kazandı!

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde elde edilen başarı birleşik mücadelenin eseridir. Bu başarıda hem HDP’nin hem de Selahattin Demirtaş’ın doğru politik tutumlarının önemli bir payı var.

Bugün mazbatasın alan Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde yaptığı açıklmada şunları söyledi:

‘ Mazbatayı 16 milyon insan adına aldım.

Bugün mazbatamızı İstanbul İl Seçim Kurulu’ndan teslim aldık. Ben bu mazbatayı 16 milyon insanımız adına devraldım. Hiçkimsenin birbirinden farkı olmaksızın. Toplumun demokrasiye olan inancından ve buna dönük mücadelesinden asla vaz geçmedik. Bu şehirde yaşayan insanların sevgisiyle oluşturduğu birlik ve beraberlkik duygusundan asla vazgeçmedik. Kimsenin hakkını yemedik, 16 milyon İnsanın da hakkını kimseye yedirmeyeceğiz dedik,i bundan da vazgeçmedik. ”

” İBB’nin kapıları halka açılmıştır

Herkesin taleplerini biliyoruz ve hızlı bir şekilde hizmet etmeye başlayacapız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kapıları bugün halka açılmıştır.

Buan itibariyle devam eden süreçler var bunun farkındayız. Şehrimizde yaşayan insanların huzur ve güvenliği i.in net ifadeler ilgili, kurumlardan bekliyoruz. Bu sürecin de netleşmesiyle 17 gündür devam eden belirsizliğin bertaraf edilmesi adına ilgili kurumların süreci tamamlamalarını diliyorum.

Ekrem İmamoğlu: İyi ki varsınız. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, insanlarımızı selamlıyorum. Bu şehrin inançlarını selamlıyorum, Müslümanlarını, Sünnilerini, Alevilerini selamlıyorum, Hristiyanlarını, Ermenilerini, Rumlarını selamlıyorum.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir