Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİ HAKKINDA TARİHE NOT

Geçtiğimiz pazar günü öğlen saatlerinde, internete Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı haberi ilk düştüğünde sıradan bir yuhalama sandım önce. Sonra ilk görüntüleri izledim, dehşete düştüm. Kemal Kılıçdaroğlu ve yanındakiler linç ediliyordu. Korumalar yetersiz kalmış, devlet resmen ortadan yok olmuştu. Evde içim içime sığmıyordu. Biz bu manzarayı Çorum’dan, Maraş’tan, Sivas’dan biliyorduk çünkü. O ara telefonum çaldı. Arayan eski Dersim milletvekiliydi. ‘Mahmut beraber gidelim mi’ dedi? Hiç düşünmeden gidelim ağabey dedim. Bir iki kişiyle ne olacak demedik. Gerekirse biz de orada ölecektik. Bu yapılan saldırı hepimizeydi.

Hızla oraya doğru yol alırken bir görüntü daha düştü. Evin etrafı sarılmış, güvenlik yine zayıf kalmıştı.Kadının biri “yakın” diye bağıyordu. Sivas’ı katliamını çocuk halimle canlı yayında izlemiştim. Birebir aynısıydı yaşanan görüntü. Bu milletvekili ağabey, günlük bir gazetede yazı yazıyordu ve kısa bir süre evvel bir yazısında, ‘Türkiye kitlesel katliam olacak ülkeler içinde üst sıralarda gösteriliyor’ dediğinde, ben ‘bu ülkede artık öyle şeyler olmaz’ demiştim. Yolda yanıldığımı ona da kendime de itiraf ettim.
Çubuk yoluna girdiğimizde Deniz Tunç aradı. Korumalardan aldığı bilgiyi aktardı. Genel Başkanı zırhlı araçla olay yerinden çıkarmışlar hava alanı yolunda karşılayacağız dedi. Arabanın yönünü oraya çevirdik. Karşılama yerine vardığımızda olayın içinde kalmış Yıldırım Kaya’yı gördüm. Hocam seni baya hırpaladılar gördüm, bir şeyin var mı diye sordum. Bacağında tekme izi vardı, onu gösterdi. Bir de kaburgasının ağrıdığından yakındı. Bu kadar yarayla gerçekten ucuz kurtulmuşlardı.

Sonra zırhlı araçla Kemal Bey geldi. Sivil araca geçirdiler. Biz de onları takip ederek Genel Merkeze ulaştık. Odasında Kemal Bey’i görüp geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Aşağıda birkaç bin kişilik kalabalık birikmişti onların içine girip konuşmayı dinledik.
Bu süreçte hep şunu düşündüm. Ankara’da belediyeyi kazanmış, milyonlarca oy almış bir partinin bu örgütsüzlüğüne nasıl çare bulunacak. Olay 2 saate yakın sürdüğü halde. Örgütlü bir şekilde oraya gidilmemiş, bizim gibi birkaç yüz kişi kendi imkanları ile oraya gitmeye çalışmıştı. Halbuki örgütlü bir yapı bir saatte olayın yaşındığı yere on binleri bir saat içinde götürebilirdi. Genel Merkezin önüne de yüzbinler toplanabilirdi. Herkes şapkasını önüne koyup bu sorunun üstüne düşünmeli ve bu soruna bir çözüm bulunmalı.
Ayrıca Genel Başkan’a yapılan bu üçüncü saldırı. Böyle bir saldırının önüne geçmek için de gençlik kolları örgütlülüğü yetersiz kalmakta. Gençlik Kolları güçlü bir örgütün Genel Başkanın yanına yaklaşmak bu kadar kolay olmayabilir. Genel Başkan gittiği her yere bu ciddi örgütlülükle gitmeli.
Doğru ideoloji ve doğru örgütlülük için çalışmaya ve üretmeye devam…
Bu ülkede sevgi ve kardeşlik kazanana kadar çalışmaya devam.
Mahmut Aslan, 22.04.2019-Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir