Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Yargı verdiği bu kararla hukuku çiğnemiştir

Kılıçdaroğlu’nu linç etmeye çalışan saldırganlardan önce 8 tanesi serbest bırakıldı. Biraz önce de Kılıçdaroğlu’na yumruk atan ve iğrenç troll topluluğunun “Osman Dayı” diye göklere çıkardığı Osman Sarıgün adlı saldırgan bırakıldı.

Yargı verdiği bu kararla hukuku çiğnemiştir. Suça ortak olmuştur. Yargı iktidarın tetikçiliğine soyunmuştur. İç güvenliği sağlamakla görevli İçişleri Bakanı Kılıçdaroğlu’nu hedef göstermiş, iktidar partisi saldırıyı organize etmiş, Milli Savunma Bakanı ” Değerli arkadaşlar mesajınız alınmıstır” diyerek saldırganları cesaretlendirmiş, AKP ve MHP Genel Başkanları saldırının normal olduğunu söylemiş, yandaş medya saldırganları aklama çabasına girmiş ve en son aşamada da yargı saldırganları işlenen suç ağır, sabit ve açık olmasına rağmen serbest bırakmıştır.

Görüldüğü gibi ortada organize bir katliam ve cinayet girişimi vardır. Ama artık bir hukuk düzeni değil çete yönetimi altında yaşadığımız için yasaların bağlayıcılığının yerini gücün zorbalığı almıştır. Gerçek bir hukuk düzeni kurulduğu zaman bu suçu işleyen faillerin tamamı hukuk önünde hesap vereceklerdir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir