Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

EMEKLERİNE, YÜREĞİNE SAĞLIK SEVGİLİ SELAHATTİN BAŞKANIM

1992 yılında kurulan Köln AKM’de 1997 yılından beri yönetici, başkan olarak uzun yıllar hizmet eden, bu hizmetlerini AABF genel Saymanlığı gibi önemli görevlerle taçlandıran Köln AKM başkanımız Selahattin Göktürk bugün yapılan genel kurulda aday olmayarak bundan sonra ki mücadelesini inanç kurulunda sürdüreceğini açıkladı.
Dile kolay 25 seneye yaklaşan mücadele içerisinde her zaman o birleştirici tavrı, sakinliğiyle, dedeliğiyle yol gösterici rol oynayan sevgili başkan bugünde beraber yol yürüdüğü yoldaşı sevgili Ali Eren’e bayrağı teslim etmenin haklı gururunu yaşadı.

Sevgili başkan uzun yıllar beraber yol yürüdük hem benim başkanlığım, hem senin başkanlığın dönemlerinde birbirimize rakip degil aksine tamamlayıcı davranışlar içerisinde olarak birikimlerimize katkılarımızı sunmaya çalıştık. Bizlerin bu tavrı üyelerimiz gözünde saygın bir yer edindi ve her zaman saygı gördük. Uzun yıllar mücadele ettikten sonra yerine bir başkan yetiştirerek zamanında bayrağı teslim etmeyi de bildin. Bu zamanı çok iyi bilmek bayrağı tam zamanında genç nesile teslim etmek erdemliliktir sen bunu başardın. Bugün ki veda konuşmasında kelimeler boğazında düğümlendi konuşamadın. Ben bu duyguyu yaşayan birisi olarak senin aslında yoluna, davana, mücadelene olan sevginin dışa vurumuydu bu zorlanman. Ama aynı zamanda şimdiye kadar onurlu mücadele etmenin de gururnun yansımasıydı. Sevgili başkanım yolun açık olsun. Sen ve biz emektarlar birikimlerimizle, yol göstericiliğimizle genç yöneticilerimize destek olmaya devam edecegiz. Hızır yardımcın olsun, verdiğin hizmetler hak katında kabul olsun.

Aşk ile….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir