Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BAGB’den Ana ve Babalara Çağrı: Gençlerinizi, Belçika Alevi Gençler Birliği’ne katılmaya teşvik edin ve bize yönlendirin!

 Belçika’daki Alevi gençlerinin örgütlü birlik çatısı olan Belçika Alevi Gençler Birliği sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklama yaparak, Ana ve Babalara çocuklarını BAGB‘ye katılmaya teşvik etmeleri için çağrı yaptı.
BAGB Yönetim Kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, gençlerin Belçika Alevi Gençler Birliği‘ne katılmalarının önemine ilişkin şu ifadeler kullanılarak ana ve babalara çağrı yapıldı:
”Size özel bir çağrıda bulunuyoruz. Bildiğiniz gibi, 2019’dan bu yana Belçika’da Alevi Gençler Birliği faaliyet gösteriyor. Bu birlik, Belçika’da yaşayan Alevi gençlerin sosyal, kültürel ve eğitimsel etkinliklerde bulunmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir dernek olarak faaliyet gösteriyor. Alevi gençlerin kimliklerini korumalarına, kültürel değerlerini yaşatmalarına ve Alevilik hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda gençler arasında dayanışma ve iletişimi artırmak, sosyal sorumluluk projeleri yürütmek ve gençlerin topluma aktif katılımını teşvik etmek gibi hedefleri de bulunuyor.
2023-2024 yılında gençlerimiz için birçok güzel proje planlıyoruz. Sizlerden ricamız, lütfen gençlerinizi Belçika Alevi Gençler Birliği’ne katılmaya teşvik edin ve bize yönlendirin. Birliğimizin en büyük zenginliği, üç farklı dilde iletişim kurabilme yeteneği (Fransızca, Flamance ve Türkçe) olmasıdır. Belçika Alevi Gençler Birliği Yönetim Kurulu ve Delege Kurulu, gençlerimizi bir araya getirmek için gece gündüz çalışıyorlar ve ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak sizin de desteğinize ihtiyaçları var. Birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.Geçen yıl birlikte çok güzel projelere imza attık, ancak bu sadece ilk adımdı ve devamını getirebilmek için birlikte çalışmamız gerekiyor. Asimilasyona karşı çıkıyoruz ve bu amaçla yürüyüşlere ve protestolara katılıyoruz ( Köln 12 Kasım 2022: “Alevilik torbaya sığmaz”) ; (Strasbourg 11 Eylül 2023: “Laik eğitim, Laik yaşam, Eşit ve Yurttaşlık için ÇEDES’E HAYIR!”). Ancak unutmayın ki geleceğimiz elimizdedir ve ona sahip çıkmazsak başkaları onu şekillendirecektir.

Belçika Alevi Gençler Birliği Yönetim Kurulu’nun projelerini öğrenmek isterseniz, derneğinizin yöneticileriyle iletişime geçebilirsiniz ve sizlere bir sunum düzenleyebiliriz (tabii ki bu sunumu, kendinizle çocuklarınızı ve tanıdığınız gençlerle birlikte gelmenizi istiyoruz).

Birlik ve Beraberlikle,
BAGB Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir