Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Brüksel Alevi Kültür Merkezi’nin 20. Yıl konserine davet edilmekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz!

Brüksel Alevi Kültür Merkezi hafızlarad iz birakaçak bir etkinlik düzenleyerek  20. Yılın kutladı. 20. Yıl kutlamasına Belçika Alevi Gençler Birliğin’de davet etildi. BAGB Eş başkanları Melodi Türkoğlu ve Can Özdemir etkinliği elişkin bir mesaj yayınladılar.

”Öncelikle, Brüksel Alevi Kültür Merkezi’nin 20. Yıl konserine davet edilmekten büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz. Bu özel günde aranızda olmak, bizim için ayrı bir anlam taşıyor.
Brüksel 20. yılını kutlarken, geçmişteki başarılarına ve gelecekteki hedeflerine birlikte göz atmak istiyoruz. Bu merkez, Alevi kültürünü ve inancını yaşatan, koruyan ve tanıtan bir merkez olmuştur. Aynı zamanda, toplumumuzun bir araya gelmesini sağlayan, dayanışmayı ve birlikte yaşama kültürünü destekleyen bir platformdur. Bu 20 yıl boyunca, BAKM’nin çalışmaları sayesinde birçok etkinlik ve projeye imza atılmıştır.” ifadelerin yer aldığı BAGB mesajının devamında, şu ifadeler yer alıyor:
”Bu vesileyle, Brüksel Alevi Kültür Merkezi’nin başkanı ve yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyoruz. Sizlerin özverili çalışmaları ve liderliği sayesinde, Alevi kültürü ve inancı Brüksel’de yaşatılmaktadır. Gençlerimize ve toplumumuza sunduğunuz imkanlar ve destekler için minnettarız.
Ancak bu gece sadece eğlence ve müziğin tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda bir çağrıda bulunacağız.
Sevgili annelerimiz, babalarımız ve büyüklerimiz, sizlere seslenmek istiyoruz. Gençlerinizi, çocuklarınızı ve torunlarınızı Belçika Alevi Gençler Birliği’ne yönlendirmenizi rica ediyoruz. Bu kurum, gençlerimizin kimliklerini bulmalarına, kültürel değerlerini yaşatmalarına ve topluma katkıda bulunmalarına yardımcı oluyor.
Belçika Alevi Gençler Birliği, 2019 yılından bu yana gençlerin sosyal, kültürel ve eğitimsel etkinliklere katılmalarını teşvik etmek amacıyla kurulmuş bir dernek olarak faaliyet gösteriyor. Alevi gençlerin kimliklerini korumalarına, kültürel değerlerini yaşatmalarına ve Alevilik hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Aynı zamanda gençler arasındaki dayanışmayı artırmak, sosyal sorumluluk projeleri yürütmek ve gençlerin topluma aktif katılımını teşvik etmek gibi hedefleri de bulunuyor.
2023-2024 BAGB yeni sezonunda bir dizi heyecan verici proje sizi bekliyor: Eğitimler, organizasyonlar, geziler ve daha fazlası. Bu fırsatları kaçırmamak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Canlar, gençlerin projelerini gerçekleştirmek için çeşitli ürünler satıyoruz. Sizleri standımıza bekliyoruz.
Yarın, Limburg derneğinde saat 14’de, yeni sezonun ilk eğitiminde gençlerle Dertli Divani açık soru-cevap eğitimi sunuyoruz ve bu vesileyle tüm gençlerimizi bu etkinlikte görmeyi umuyoruz.
Sevgili gençler, sizleri Belçika Alevi Gençler Birliği’nde görmek ve geleceği birlikte inşa etmek için bekliyoruz. Unutmayın, bu kurumların geleceği, bizleriz. Kültürümüze ve inancımıza hep birlikte sahip çıkmak için birlikte mücadele etmek gerekiyor.
Son olarak; Divani baba’nin “Diktiğimiz Fidanlar” deyişinde söylediği gibi, “Sana ne, Bana ne, hep diye diye; Böylece yem olduk ağaya beye.” Canlar, İnanç ve kültürümüzü sahiplenmek, bizim elimizdedir.
Teşekkür ederiz ve iyi eğlenceler dileriz.
Aşk ile…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir