Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF: 35. Kuruluş Yıl Dönümümüzü Şiirlerinizle ve Resimlerinizle Kutluyoruz!

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ( AABF) 35. Kuruluş yıldönümünü Almanya’nın birçok kentinde düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak. Bu kapsamda, 30 Mart 2024 tarihinde Salzgitter Cemevi’nde  resim ve şiir yarışması etkinliği yapılacak.
30 Mart 2024 tarihinde Salzgitter Cemevi’nde  yapılacak  etkinliği ilişkin yapılan yazılı açıklamada, şu ifedeler yer alıyor:
”AABF’mizin 35. Kuruluş Yıl Dönümünü Almanya genelinde değişik şehirlerde birçok etkinlikle coşkuyla kutluyoruz. Bu kutlamalardan biri de 30 Mart 2024 tarihinde Salzgitter Cemevi’mizde sanata doyacağımız bir finalle taçlandıracaĝımız Resim ve Şiir Yarışmamız olacaktır! Şimdiden bu tarihi not alıp şiirinizi yazmaya veya resminizi çizmeye koyulabilirsiniz.
Öĝretimiz gereği doğaya sevgimizden, insana aşkımızdan dolayı hep faşizmin karşında, hep ırkçılığın karşısında olduk. Maalesef ki yaşadığımız ülkede ve dünyada ırkçılık tekrar yükselişe geçti. Bu nedenle bu yıl genelinde 35.Kuruluş Yılı Kutlamalarımız çerçevesinde yapmakta olduğumuz etkinlerin ana temasının Irkçılık Karşıtlıĝı olmasına karar vermiştik. Hep beraber şiir veya resimlerinizde bu ana temayı ön planda tutarak ırkçılığa karşı
“Dur!” diyelim.
“Hayır” diyelim.
Şiir ve resim gibi kardeşiz hepimiz diyelim. Hem de her şiirde ve her renkte!
Alevi inanç, kültür ve felsefesinde insana sevginin büyüklüğünü resimlerimizle sergileyip, şiirlerimizle seslendireceğimiz için şimdiden heyecanlı ve çok sevinçliyiz!
Şimdiden renklerin ve şiirin muhabbetinde harika bir şölende buluşmak dileğiyle.
Aşk ile…
Not: Gönderim adresi veya içeriĝe dair diğer bilgileri yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir