Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

YARIN HEP BİRLİKTE KÖLN’DE OLALIM!

⌈Hasan Subaşı⌉
Cumartesi Anneleri 1000 haftadır evlatları için alanlarda her türlü faşist başkı ve işkenceye güğüs gererek evlatlarını bulmak için eylem yapmaya, direnmeye devam ediyor.

BİZ BU ONURLU DİRENİŞİN NERESİNDEYİZ?

Bu soruya herkes birbirinden farklı cevaplar verecektir. Bazılarımız zalimlerin karşısında baş eğmeden, diz çökmeden evlatlarının kemiklerini bulmak için her koşulda mücadele eden onur abidemiz analarımızın içinde, yanı başında, bazılarımız ise Cumartesi Anneleri’nin eylemlerine dönem dönem katliyoruzdur.
Bu anlaşılır birşeydir. Çünkü herkesin mücadeleye katılması farklı düzeydedir. Fakat, bu Cumartesi günü hepimiz mutlaka Cumartesi Anneleri ile dayanışma eylemlerinde olmalıyız!
Analarımızın direnişinin 1000’inci haftasında hem Türkiye’de hem de dünyanın birçok ülkesinde dayanışma eylemleri yapılacak. Bu eylemlere mutlaka kaılmalıyız.
Dayanışma eylemlerinden biri de Köln’de yapılacak. Anaların direnişlerinin 1000’inci haftasında yapılacak olan Köln dayanışma eyleminde 1000 hatta birkaç bin kişi olmalıyız! Eğer biz istersek, bunu başarırız!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir