Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Merdan Yanardağ bu hafta sonu Konferanslar için Hamburg ve Lübecke geliyor

⌈Mehmet Tanlı⌉
Türkiyenin beğeni ile izlenen bağımsız muhalif TV haber kanalı TELE 1’ in kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci- Yazar Merdan Yanardağ , Hamburg’ tan yayın yapan Avrupa Postası Gazetesi- Haber Sitesinin organize ettiği bir Konferans için 1 Haziran’ da Hamburg’ a geliyor.
Yanardağ, 2 Haziran’ da ise Lübeckte Konferansa’ da konuşmacı olarak katılacak. Merdan Yanardağ’ ın üç hafta önce son derece başarılı ve geniş katılımla geçen Oberhausen ve Köln Konferansları sonrası Hamburg ve Lübeck Konferanslarınada ilgi büyük görünüyor. Kuzey Almanya’ daki bu Konferanslarda Merdan Yanardağ 31 Mart yerel seçimleri sonrası Türkiye’ deki politik gündemi, son siyasi gelişmelerideğerlendirip son yazdığı kitapları imzalayacak.
Girişlerin ücretsiz olacağı Hamburg konferansı 1 Haziran Cumartesi günü saat 18.30 da Hamburg Üniversitesinin konferans salonunda ( Von-Melle-Park 8, Anna-Siemesen-Hörsaal (Erzwiss) saat 18.30 da, Lübeck Alevi Toplumunun organize ettiği Konferans ise 2 Haziran Pazar günü saat 16.30 da ( Hinter den Kirschkaten 14, 23560 Lübeck) başlayacak. Sanatçılar Didem Kılınç ve Diren Akbıyık’ ınsunacağı küçük bir dinleti ile başlayacak olan Hamburg Konferansını taz Gazetesi, Avrupa Türk Gazeteciler Birliği( ATGB), Alman Gazeteciler Birliği dju ve AStA Hamburg’ ta da destekliyor.
Merdan Yanardağın bir sonraki Konferansı ise 16 Haziran’ da, saat 13.00 de Baden-Württemberg Eyaletindeki Wiesloch’ ta ( Baiertalerstr. 96, 69168 Wiesloch) gerçekleşecek

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir