Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Britanya Alevi Federasyonu: ”Her dem bin nefes diyerek iri, diri, bir olacağız.”

“ENEL HAKK YOLUNDA” düsturuyla gerçekleşecek olan 9. Alevi Festivalinde cümle canlar, Bir Çerağ, Bir Deyiş, Bir Söz, Bir Yol ve Binbir Süreğin kalbi olup, Hak meydanında cem birleyeceğiz.

Her dem bin nefes diyerek iri, diri, bir olacağız.

Üstelik her yıl daha da zenginleşerek, daha da büyüyerek, adeta bir gökkuşağı rengi gibi çok kültürlü, çok dilli ve çok çeşitli programları bağrında taşıyan Geleneksel 9. Alevi festivalimizle yeniden huzurunuza çıkıyor.

25 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında birbirinden güzel, zengin program ve sunumlarıyla BAF YERLEŞKESİNDE SAAT 11 ile 19:00 arası ve 2 Haziran Hackney Downs Park ta cümle canların kalplerini fethedecek,

Halk oyunlarının, resim sergilerinin, panellerin, konserlerin, okumaların, tiyatro gösterilerinin, sportif yarışmalarının, çocukların kendi dünyasını kurduğu, lokmaların paylaşıldığı çadırlarımıza, yöre derneklerimizin kendilerini tanıtmalarına ev sahipliği yapan bir sosyal dayanışma

Nefeslerimizi, deyişlerimizi , semahımızı, türkülerimizi, şiirlerimizi, sesimizi birlikte söyleyelim. Tiyatromuzu, halk oyunlarını, çocuk oyun ve şenliklerimizde birlikte oynayalım. Resim atölyesi ve sergilerimizi, panellerimizi, kermeslerimiz, yemek standlarımızı birlikte ziyaret edelim.

Britanya Alevi Federasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.