Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Cemevimiz hiçbir şirkete, vakfa, kişiye ve zümreye satılamaz!

CHP’li Maltepe Belediyesi, Maltepe Cemevi’ne binalarının içini yaptırıp teslim edeceğine dair söz vermiş ancak cemevinin üzerinde bulunduğu arsayı belediye ile ortak çalışan Süreyyapaşa Vakfı’na devretmesi, Süreyyapaşa Vakfının da arsayı MATAŞ’a kiralaması tepkilere neden olmuştu.

Maltepe Cemevi yaşananlar sonrası yöre dernekleri ve kanaat önderleri ile yaptığı toplantı sonrası, ‘Cemevimiz hiçbir şirkete, vakfa, kişiye ve zümreye satılamaz’ ortak iradesi ile sorunun çözümü için bir komisyon oluşturdu.

Yazılı yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:
Cemevimiz hiçbir ticari şirkete, vakfa, kişiye, zümreye satılamaz, kiraya verilemez ve teslim edilemez. Burası Cemevidir ve buranın idaresi ve yönetiminde söz, karar ve yetki sadece Alevi toplumuna aittir ortak iradesi oluştu.
Bu aşamada bir komisyon kurulması fikrinde uzlaşılarak bu komisyon oluşturuldu ve başta Maltepe belediyesi olmak üzere tüm diyalog yollarının zorlanması ve toplumuz tarafından kabul edilemez bulunan Cemevimizin devir-satış-kira kararının düzeltilmesi için çalışmalara başlayacaktır. Yöre köy dernek başkanlarımız, mahalle muhtarımız, eski yöneticiler, kanaat önderlerimiz ve Cemevi dernek yöneticilerimizden oluşan komisyon tarafından daha geniş bir açıklama ileride yapılacaktır.”

Haber: Yol Erenleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir