Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İstanbul 2 Temmuz Platformu: “Sivas’ın ışığı sönmeyecek”

İstanbul 2 Temmuz Platformu, Sivas Katliamının 26. yılında yazılı bir açıklama yaparak düzenlencek anmaların  programını paylaştı. Yapılan açıklamada anmalara ilişkin şu ifadelere yer verildi:

”SİVAS”IN IŞIĞI SÖNMEYECEK”

”Ayrımcılığa karşı eşit yurttaşlığı, katliamlara karşı evrensel hukuku, gericiliğe karşı aydınlığı, savaşa karsi barışı diktatörlüğe karşı demokrasiyi, laik bağımsız ve demokratik Türkiye için, Madımak otelinin utanç müzesine dönüştürülmesi için, diyanetin kapatılması için, Alevilerin, Sünnilerin, Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Süryanilerin, Ermenilerin, Çerkezlerin İnananların, inanmayanların bir arada kardeşçe ve barış içinde yaşamını savunmak için, doğamıza, yaşam alanlarımıza, toprağımıza, suyumuza, köyümüze, ovamıza, felsefemize, inancımıza, dünya görüşümüze, cinsel tercihlerimize her türlü müdehaleye hayır demek için, çocuklara ve kadınlara yönelik şiddet, taciz ve tecavüzlerin son bulmasını haykırmak için ve tabi ki 2 Temmuz Madımak şehitlerimizi anmak ve katilleri lanetlemek için Gelin canlar biri olalım!

İstanbul Anma Programı:

– Tarih: 29 Haziran Cumartesi Saat:16:00 Zincirlikuyu Mezarlığında anma,
– Saat 18.00de Karacaahmet mezarlığında anma,
– Saat 19.00 da Kadiköy Rihtimda anma ve çağrı,

1 Temmuzda Saat 18.00 de Sivasa hareket edilecektir.

– Anma programında bilgilendirme ve imzacilarin netlestirileceği toplanti 25 Haziran saat 19.00 da taksimde suriye pasajinda bulunan Divrigi Derneğinde yapilacaktir. tüm dostlarimizi daha güçlü bir anma için toplantiya davet ediyoruz.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir