Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AŞIK NURŞANİ’NİN  YARDIM ÇAĞRISI KARŞILIKSIZ KALMAMALIDIR!

AŞIK NURŞANİ’NİN  YARDIM ÇAĞRISI KARŞILIKSIZ KALMAMALIDIR!

Halk Ozanı Aşık Ali Nurşani,  gırtlak kanserine yakalanan oğlu için göz yaşları eşliğinde yardım çağrısı yaptı.

Aşık Ali Nurşani’nin yüreğinin en derin yerinden kopup gelen ciğer acısıyla yaptığı bu çağrı karşılıksız kalmamalıdır!

Nurşani,  bizlerden kendisi için bir şey istemiyor. O evladı Engin Nurşani’yi kanserin pençesinden çekip almak için bu çağrıyı yapmış.  Evladı’nın tedavi si konusunda maddi problem yaşayan baba  Nurşani’nin,  bu yardım çağrısı toplumsal  dayanışma ruhunu diri tutma  açısından  çok önemlidir.

‘’NEYİM VARSA VERDİM!’’

Yardım kampanyasını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Aşık Nurşani, Alevilere ve  tüm duyarlı insanlara şöyle seslendi:  “Değerli canlar,  gövdemin tek tüyü, bir tek oğlum maalesef gırtlak kanserine yakalandı. Sizin,  herkesin, tüm sevenlerinin desteğine ihtiyacım var. Neyim varsa verdim! Böyle olmasını istemezdim.  Sizlere gelmek istemezdim.  Gün geldi sizlerin kapısına geldim. Elinizden ne geliyorsa,  oğlumun kurtuluşu için yardıma ihtiyacım var. Baba olarak buna ihtiyacım var. Başka bir dileğim yok! Sizleri çok seviyorum”  dedi.

‘’ CAN DARA DÜŞMEDEN HIZIR YARDIMA GELEMZ!’’

Aleviler, can dara düşmeden Hızır’ın yardıma gelmeyeceğine inanıyor. Bu sözde yardımlaşmanın, dayanışmanın önemi ortaya koyulmaktadır. Hızır, bizim yolumuzda darda olana ‘’uzanan bir yardım elidir.‘’   Can,  dara düşmüştür canlar!  Nurşani canımız zor günler geçiriyor.  Alevilere  ve vicdan sahibi olan her insana ‘’ Oğlumu kanserin pençesinden kurtarabilmem için,  gelin hep birlikte benim Hızır’ım olun’’ çağrısını yapmaktadır.

Gelin canlar,  hep birlikte toplumsal dayanışma elimizi Aşık  Nurşani’ye uzatalım!

Gelin canlar, hep birlikte merkezinde insan yaşamı, evladını yaşatma duygu ve düşüncesi olan bu yardım çağrısını karşılıksız bırakmayalım!

Dayanışma bizim inancımızın mayasında var! Gün, bunun gereğini yapma günüdür!

Hasan Subaşı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir