Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Çafer Kaplan: ”Tugay Hurman canımızı, Hakka uğurladık”

İngiltere Alevi Kültür Merkezi’nde iki dönem başkınlık yapan ve daha sonraki yıllarda yönetici olarak çalışmlara katıan Tugay Hurman geçtiğimiz günlerde kansere yenik düşerek Hakk’a yürmüştü. Tugay Hurman 30/7/2019 Salı günü  ailesi, sevenleri ve yol’da birlik olduğu yol arkadaşları tarafından Hakka uğurlandı. Saat 12’de Wood Green Cemevi’nde düzenlenen Hakk’a yürüme erkanını AABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Çafer Kaplan Dede yürüttü.  Cemevi’nde yürütülen Hakk’a uğurlana erkanının ardından Tugay Hurman, Lavender Hill/Enfield Mezarlığındaki  ebedi mekanına götürüldü. Burada toprağın bağrına bırakılarak sırlama erkanı yapıldı.

 HAKK’A UĞURLMA ERKANI’NDA DELİL UYANDIRILDI

ABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Çafer Kaplan Dede’nin yürüttü Hakk’a yürüme erkanına delili uyandırılarak başlandı.
Biritanya Alevi Birlikleri Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil ve Cemevi Başkanı Hüseyin Üzüm’ün, Tugay Hurman’nı toplumcu ve mücadeleci kişliğine ilişkın yaptıkları konuşmalardan sonra, Hurman göz yaşlı kızlarının hazırladığı sinevizyon gösterimi yapıldı.

” YERİN NUR DEVRİN DAİM OLSUN, GÜZEL İNSAN ”

Hakk’a yürüme erkanını yürüten AABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Çafer Kaplan Dede, Tugay Hurman için düzenlene Hakk’a uğrama ve Sırlama erkanlarına ilişkın sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklmda şunları ifade etti:

”İngiltere Alevi Kültür Merkezimizin eski Başkanı Tugay Hurman canımızı, Hakka uğurladık.Erkanımıza Delilimizi uyandırarak başladık.
Biritanya Alevi Birlikleri Federasyonumuzun Başkanı İsrafil Erbil ve Hüseyin Üzüm başkanın konuşmasından sonra Tugay canımızın kızlarının hazırladığı sinevizyon sunuldu.
Aile adına Savaş Hurman Tugay canımızı anlatan bir konuşması yaptı.
Kızı Ecem Babasına yazdığı kartı okuduğunda tüm salon duygusal anlar yaşadı.
Zakirlerimiz Ali Yıldız, Ali Aslan üç nefesinden sonra Erkanımızı yerine getirdik.Londrada toprağa sırladık Cemevimizde verilen lokmasının ardında Tugay canımız adına Cemevi bahçesine Eşi,Kızları , Cemevimizin Başkanı Kadir Yörük İsrafil Başkanla birlikte Zeytinağacı dikildi.
Tugay canımıza Hakktan rahmet,Hurman Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.
Yerin nur devrin asan olsun, Güzel İnsan.
Hizmette bulunan tüm canlara, Biritanya Alevi Birlikleri Federasyon İnanç kurulu üyelerimiz Mehmet yüksel dedeye AABK İnanç yol ve Erkan kurulumuzdan Yadigar Aslan Anaya İngiltere Cemevi canlarımızın hizmetleri Hakk katında kabul olsun.
Ask- ı Niyazımla” dedi

Katre idim ummanlara kavuştum
Kaç bulandım kaç duruldum kim bilir
Alemleri kaç devredip dolaştım
Bir sanata kaç sarıldım kim bilir

Bulut olup ağdığımı bilirim
Boran ile yağdığımı bilirim
Alt’anadan doğduğumu bilirim
Kaç ebeden kaç soruldum kim bilir

Kaçkez alet oldum ellerde bakıldım
Semadan kaç kere indim çekildim
Balçık olup binalarda yapıldım
Kaç yıkıldım kaç kuruldum kim bilir

Gufrani der tarikatım boş değil
Güzel dinle bağrım demir taş değil
Felek ile hiç hatırım hoş değil
Kaç barıştım kaç darıldım kim bilir.

 

1 thought on “AABK İnanç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Çafer Kaplan: ”Tugay Hurman canımızı, Hakka uğurladık”

  1. Aslinda multecilik adina ne dersr denilsin amansiz ve caresiz bir hastaliktir yasamak icin katlanilan ilaci gözyasi tedavisi özlemdir
    Hayiflanmak kendini terazide tartmaktir akli olana ölene kadar surecek hasretliktir multecilik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.