Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

SEVGİLİ DOSTLARIM YARENLERİM YOL ARKADAŞLARIM

-Ergün Şanlı-
Son günlerde Serçeşme Hacı Bektaş Veli Dergahı Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy’a karşı bir linç kampanyası başlatılmıştır. Bu yazıyı hem bilerek bu linç kampanyasına destek sunanları hem de bilmeyerek onların değirmenine su taşıyanları ayıtmak için yazdım …
Bu kampanya Birilerinin düğmeye basması ile o malum kişiler den hem nemalanan hem de uşaklığını yapan tetikçi piyonlar tarih öncesinde de günümüzde de vardılar daha sonrasında da hep var olacaklardır. Biz bunları tanıyoruz. Bu zihniyet ve temsilcileri kendilerine Müslüman dedi kendileri gibi düşünmeyenlere dinsiz diyerek, Fatıma Anayı darp edip çocuğunu düşürüp ölümüne sebep oldu. Ali ye tuzak kurup öldürdü. Hüseyin’e Asi dedi Kerbela da ehlibeyt ailesi ve yoldaşlarını Allahu ekber nidalarıyla katletti Hasan a ağu verip zehirletti tabutunu oklattı. Mansur u astı, Fazlı yı hançerledi, Nesimiyi Yüzdü, Pir Sultan Abdalı Astı, Anadolu nun Hüseyin i Şah Kalender Çelebiyi Nurhak ta katletti Hamdullah Çelebiyi İdamla yargıladı daha nice nice Alevi Bektaşi yolunda yürüyen Yüzbinlerce insanı dinsiz deyip türlü türlü hileyi şeriyelerle Şeyhülislam fetvaları ve fermanlarla katletti. Şimdi sormak lazım bu katleden zalimler inançlı idi de, katledilen mazlumlar masumlar inançsız mıydı ? Sevgili yarenlerim Günümüzde ise bu zihniyet yöntem değiştirdi. Önce kendilerine Müslüman diyen zihniyet şimdi ise kendilerine Ali ci deyip kendi düşünceleri dışındakileride Ali siz diyerek kin ve nefret tohumlarını saçmaktadırlar. Öldürmekle katletmekle yok edemeyeceklerini anlayan İkdidar erkleri ve piyonları bu sefer Yanlarına da amaçlarına uygun hareket eden Çelebilerden birisini alarak Ali nin kardeşi Akil gibi ((bilindiği üzere Akil, Muaviye para verdiği için Sıffin savaşında ve diğer zamanlarda hep Ali ye karşı Muaviye nin safında yer almıştır)) direk olarak Alevi Bektaşi yolunu , direnen tek kalemiz Serçeşme Hacı Bektaş Veli Dergahını ve Postnişinimiz Mürşidimiz saygıdeğer Veliyettin Hürrem Ulusoy’u hedef aldılar. O kadar ileri gittiler ki bir Milliyetçi ülkücü artığı yazarı kendilerine pir edinerek pervasızca fütursuzca Postnişinimizi düşkün ilan edebilecek kadar alçaldılar. Güya kendileri Ali ci imiş milliyetçi imiş, Postnişinimiz Veliyettin Hürrem Ulusoy Ali siz miş Kürtlerle ve temsilcileriyle konuşmuş, falanca yere gitmiş, istedikleri gibi konuşmamış, kendi düşüncelerine boyun eğmemiş, eyvallah etmemiş, vs vs … O nedenler le de düşkün müş… Yol bilgisi sıfır olan yol fukarası bir milliyetçi ülkücü artığı yazar nasıl oluyor da Alevi Bektaşilerin merkezine Mürşidine bu kadar rahat pervasızca salyalarını akıtarak saldırıyor. O na bu gücü kim veriyor arkasında kimler var … Yol bilgisi sıfır olan bu yazar düşkün olmanın kurallarını bile bilmediği gibi yanında yöresinde dolaşan bir anlamda akıl daneliği yapan zevatların bu yolda düşkün mü? sitemlimi? yaptığı işler yola uygun mu? Yaşantıları yolun ahlaki değerleriyle örtüşüyormu ? yoksa cümlesi de düşkünler topluluğumu?? Maraşta çorumda onlarca Alevinin katledilmesinden sorumlu bir ülkücü öldüğünde göz yaşı döken ona methiyeler düzenlerin bu yoldaki durumu nedir ? Az çok yol bilgisi olan yol arkadaşlarım ne demek istediğimi çok çok iyi anladılar..
Efendim Mürşidim saygıdeğer Veliyettin Hürrem Ulusoy iyi ki de varsınız iyi ki de onların baskılarına eyvallah etmemişsiniz iyi ki de varsınız ve Alevi Bektaşilerin son şansısınız .
O Milliyetçi ülkücü artığı yazara söyleyeceğim tek laf var gerçekten yol düşkünü arıyorsa önce kendine sonra da çevresinde yer alan yol fukaralarına baksın.
Bu yol insanın insanla konuşmasını suç saymaz Hacı Bektaş Veli Efendimiz iki yıl boyunca Kürt toplumları içinde kaldı onları ayıttı. ((Hünkarın ilk talipleride kürtlerdir)) Keşişlerle konuştu. Şeri ahkamın kafir dediği alışveriş yapılmaz dediği insanlarla alışveriş yaptı. Demek ki bu milliyetçi ülkücü artığı yazara göre Hacı Bektaş Veli de düşkün.
‘’İnsanlar tanımadıkları şeyin Düşmanıdırlar’’ Hz Ali
‘’Gelin tanış olalım İşi kolay kılalım’’ Yunus Emre
Bizim yol ulularımız böyle demiş Pirimiz Mürşidimiz Veliyettin Ulusoy da yol ulularımızın yolundan ayrılmamış doğrusunu yapmış. Bunu anlamaktan yoksun akıl fukaraları da Pirimizi düşkün bırakmış… bu durum Hünkarın şu sözlerine ne kadarda uyuyor ‘’ Hak sevenleri birbirinden asla ayırmaz Kötülük severleri kötülerle İyilik severleri de iyilerle buluşturur’’H. B. Veli…
1- Hacı Bektaş Postnişini kişilerin Diline, Dinine, Rengine, Milliyetine Cinsiyetine ve Siyasi yelpazedeki yerine bakmadan istediği kişi ile istediği yerde istediği gibi tamamen özgür iradesi ile konuşur buna hiçbir güç engel olamaz ve sorgulayamaz (Yetmiş iki millete bir nazarla bakmayan bizden değildir. H.B.Veli )
2- Hacı Bektaş Postnişininin her sözü haktır neylerse güzel eyler
3- Hacı Bektaş Postnişini Hünkar Hacı Bektaş Veli Makamını Temsil eder ve onun yolundan asla şaşmaz. Gayrının düşünce ve fikirlerini değerlendirir. Doğrulara eyvallah der. Yalan yanlış düşünce fikir ve baskılara boyun eğmez asla da eyvallah etmez
4- Hacı Bektaş Postnişini Uygun gördüğü İstediği kişiyi ve kuruluşu istediği şekilde destekler. Görevlendirir veya görevden alır. Hiç kimse sorgulayamaz. Haddide değildir
5- Hacı Bektaş Postnişini yanlış gördüğü her duruma, söze veya eyleme kimsenin etkisi altında kalmadan müdahele eder …doğrusunu anlatır (Pirincin içindeki beyaz taşlar bildirisinde olduğu gibi)
6- Hacı Bektaş Postnişini yaşadığımız bu ülkede her yelpazeden siyasetçi ile görüşür Alevi Bektaşi toplumunun hakları konusunda uyarılarını yapar görüşlerini iletir buna hiç bir güç engel olamaz ( Alevi Çalıştaylarında olduğu gibi)
Üç beş kitap yazmakla Alevi olunmaz Alevi yola ikrar vermekle olunur.
Sistemin Alevi Bektaşileri bölme ve inancı tamamen yok etme projesinin son ayağı olan bu gurup (( bilindiği gibi daha önceden Demirel tarafından kurdurulan vakıflar, daha sonra Davutoğlu na cem yapanlar gurup ve vakıflar)) ve bunlar İran mollaları gurubu en tehlikelisi de bunlardır öyle ki bu zavallı gurup istediğini Ali ci istediğini Ali siz istediğini inançlı istediğini dinsiz diye tanımlayabiliyor bu yetkiyi de kendinde görüyor. Ağa babalarına Alevi Bektaşileri bölme parçalama konusunda verdikleri sözleri yerine getiremeyip nemaları kesilince de saldırganlaşıyorlar öyle bir saldırganlaşıyorlar ki Hacı Bektaş Dergahı postnişini Mürşidimizi düşkün ilan edebiliyorlar. Hamdullah Çelebiyi idamla yargılayan kadı nın ağzı ile konuşan bu gurup iran molla gurubu benim garibime gitti. Haa unutmadan söyleyim bu ülkücü milliyetçi artığı yazar Pirimiz Hacı Bektaş Veli nin evli olduğu konusunda doğruyu söylemiştir. O konuda hakkını yememek gerek. Cümlenize aşkı muhabbetlerimle

Biz Talibi ilimleriz
Aşkın kitabın okuruz
Çalap müderristir bize
Gönüldür hod medresemiz… Yunus Emre

Tüm tavlalardan boşalanlar bizim tavlamızda karar kılsın. Bizim tavlamızdan boşalanın derdine derman bulunmaz .H.B. Veli.

Bizim safımız Hacı Bektaş Dergahı Postnişini Mürşidimiz Veliyettin Hürrem Ulusoy’un yanıdır bu da böyle biline

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir