Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

HDP’nin önü ‘türbe’ye döndü!


Diyarbakır HDP binası önünde tuhaf bir durum yaşanıyor. Hacire Akar adlı bir kadının “oğlunun HDP’lilerce dağa kaçırıldığı” iddiasıyla başlattığı eylem, söz konusu gencin zorla evlendirilmek istediği için evden ayrıldığının ortaya çıkmasına rağmen devlet tarafından desteklenerek büyütülüyor.

HDP binası önünde devlet desteğiyle oturan aile sayısının 28’e çıktığı belirtiliyor.

Doğu Perinçek’ten türlü tarikatlara, Trabzonspor taraftarlarından ASKON’a bağlı işadamlarına ve nihayet İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kadar birçok değişik tipin bizzat ziyaret ederek destek verdiği eylemin, seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınarak belediyelerin kayyuma devredilmesi yönündeki antidemokratik uygulamaların perdelenme çabası olarak değerlendiriliyor. Belediyelerin, iktidarda sürdürülen yağmaya büyük kaynak yarattığı her gün yeni kanıtlarla ortaya çıkarken, böylelikle konu yine “terör” ve “beka”ya getirilmiş oluyor.

Devlet ve gericiler eliyle desteklenen “eylem”in HDP’ye yönelik bir “parti kapatma parodisi” olduğu yönünde yaygın iddialar da var. Bu iddialara göre, devlet HDP’yi kapatmak için bahane yaratıyor.

Öte yandan, bu “eylem”in olası bir erken seçimde HDP’yi baraj altında bırakacak bir provokasyonlar zincirinin halkalarından biri olabileceği de konuşuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir