Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD GENEL MERKEZİ:‘‘ ALEVİ HALKIMIZA DÖNÜK KAPI IŞARETLEMELERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ”

 

PSAKD Genel Merkezi, ‘‘ Basına ve Kamuoyna‘‘ başlığıyla yaptığı yazılı bir açıklmayla Pir Sultan Abdal Kültür Derneği‘nin Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk‘ün evinine sprey boyalarla hakaret ve küfür içeren yazılar yazıldığını kamuoyu ile paylaştı.
”ALİ ÖZTÜRK’ÜN SONUNA KADAR YANINDA OLACAĞIZ ”
PSAKD Bursa Şube Başkanı Ali Öztürk‘ün evinin duavarlarına hakaret ve küfür içeren yazıların yazılmasına tepki gösteren PSAKD Genel Merkezi, yaptığı açıklamada yazılama yoluyla yapılana saldırıya, hakaret ve tehdite ilişkın şu ifadeleri kullandı: ‘‘Pir Sultan Abdal örgütlülüğümüze ve Alevi halkımıza dönük kapı işaretleme, yazılama ve hakaret içeren bildiriler bırakma gibi tehdit ve gözdağı içeren saldırılara dün bir yenisi daha eklendi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Bursa Şube Başkanımız Ali Öztürk, evine sprey boyalarla hakaret ve küfür içeren yazılar yazılmak suretiyle hedef gösterilip tehdit edilmiştir.
Bizler Aleviler olarak daha önce defalarca aynı şekilde işaretlemelerle ve tehdit içeren yazılamalarla hedef gösterildik. Her defasında yetkililer “çocuklar yapmıştır” “bunlar münferit olaylardır” “yapan kişinin akli dengesi bozuktur” gibi ciddiyetten uzak, saldırıların üstünü kapatmaya dönük yaklaşımlarla hareket etmişlerdir‘‘ dedi.
” TEHDİTLER BİZİ YOLUMUZDAN DÖNDÜREMEZ!”
Ali Öztürk’e karşı yapılan çırkın saldırının, hakaret ve tehditin Alevileri yolundan dönderemeyeceğine vurgu yapılan açıklmanın davamında, Alevilerin butürden saldırların karşısında dik duruşlu bir tavır alınacaklarına ilişkin şu ifadelere yer verildi:
‘‘Ancak bizler bu yaşananların bireysel ve münferit saldırılar olmadığının fazlasıyla bilincindeyiz. Devletin en üst yetkilileri tarafından defalarca ayrımcılık ve nefret içeren söylemlere maruz kaldık. Maraş’ta, Çorum’da ve Sivas’ta Alevileri katledenler ile onların avukatları çeşitli şekillerde ödüllendirildiler. Aleviler halkımıza dönük olarak devlet tarafından uygulanan sistematik bir ayrımcılık, ötekileştirme ve asimilasyon projesi bütün hızıyla devam etmektedir. O yüzden Bursa’da yaşanan bu saldırı tesadüfi bir saldırı olmayıp sistematik bir asimilasyon ve yok etme politikasının bir yansımasıdır.
Bizler yüzlerce yıldan beri hiçbir tehdide, saldırıya, baskıya ve katliama boyun eğmedik. İnancımızdan, kültürümüzden ve kimliğimizden vazgeçmedik. Bundan sonra da ne pahasına olursa olsun inancımızdan, kültürümüzden ve kimliğimizden vazgeçmeyeceğiz.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak Bursa Şubemizin ve Şube Başkanımız Ali Öztürk’ün sonuna kadar yanında olacağız. Gerekli bütün yasal işlemleri en kısa sürede başlatacağımızı ilan ediyoruz. Bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Tehditler bizi yolumuzdan döndüremez! Baskılar bizi yıldıramaz!’’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir