Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Demokratik Alevi Dernekleri Genel Merkezi: ” Düzgün Baba Cemevi yöneticisi olan,üyemiz Hakkı Aradağ dün akşam saatlerinde saldırıya uğramıştır”

Demokratik Alevi Dernekleri Genel Merkezi, saldırıya uğrayan Düzgün Baba Cemevi yöneticisi Hakkı Aradağı dün akşam saatlerinde saldırıya uğramasına ilişkin yazılı bir açıklma yaptı.
” HAKKI ARADAĞ VE DÜZGÜN BABA CEMEVİ YÖNETİMİ ÇIKAR GRUPLARI TARAFINDAN TEHDİTLE YILDIRLMAK İSTENMİŞTİR”
DAD yaptığı açıklamada Hakkı Aradağı’ın yoluna, inancına bağlı olan, Cemevine  sahip çıkan dürüst kişilikli bir insan olduğuna vurgulayarak saldırıyla ilgil su ifadeleri kullandı:”Düzgün Baba Cemevi yöneticisi olan,üyemiz Hakkı Aradağ dün akşam saatlerinde seter köyünde evine gelen kimliği belirsiz kişiler tarafından alçakça bir saldırıya uğramıştır. Uzun süredir Cemevinde yürüttüğü çalışmalardan dolayı doğrudan ve dolaylı tehditlere maruz kaldığı Nazımiyede yaşayan halkımızca bilinmektedir. Düzgün Baba Cemevinde hem Kureyşan Ocağı evladı olması hem de Reya Heq Alevi inancına bağlılığı ve dürüst kişiliği ile halk arasında saygı ve sevgi uyandırmıştır. Bu durum Düzgün Baba Cemevinde Hakk Yol Aleviliğin ilkeleri ve inanç değerlerinde ısrarlı davranmaları bazı çevrelerin çıkarlarına ters düşmüştür. Lakin Düzgün Baba Cemevi bu çıkar gruplarının yaklaşımlarından dolayı kötü anılmaya başlandığı herkesçe bilinmektedir. Bu duruma dur diyen Hakkı Aradağ ve Düzgün Baba Cemevi yönetimi çıkar grupları tarafından tehditlerle yıldırılmak istenmiştir.
”BOYUN EĞİLMEYECEĞİNİ CÜMLE ALEM ÖĞRENMİŞTİR”
Demokratik Alevi Dernekleri, saldırıya set tepki gösterdiği açıklmasının davamından çıkar çevrelerini karşısında dik durulacağına vurgu yaptı:”
Hakk Yolda boyun eğilmeyeceğini cümle alem öğrenmiştir. Düzgün Baba Cemevi hakikatine uygun olarak hizmet yürütmekteki ısrarını sürdürecektir. Her zaman hakikat yürüyüşlerinde ve Alevi toplumuna yakışan duruşlarında yanlarında olduğumuzu belirtir. Bu alçakça saldırının takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir