Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Dev- Güç, CHP binası işgal edildi!

Gençliğin Devrimci Güçleri üyesi gençler, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için CHP Şişli İlçe binası işgal etti.

Dev- Güç üyesi gençler CHP ilçe binasını işgal etti

Gençliğin Devrimci Güçleri üyesi gençler, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için CHP Şişli İlçe binası işgal etti. Gençliğin Devrimci Güçleri (Dev-Güç) üyesi gençler, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye'de yönelik düzenlediği saldırıları protesto etmek amacıyla, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli ilçe binasını işgal etti. İlçe binasına “Bu işgal AKP'yi kurtarma operasyonu, işgale dur de", "Bu işgale ortak olmayacağız" ve "Bu savaş AKP'yi kurtarma operasyonudur" pankartları asan gençler sık sık “AKP savaş halklar barış istiyor” sloganı attı. İlçe binasının çevresinde bulunan halk eyleme alkışlarla destek verdi. Eylem sonrası Dev-Güç üyeleri Can Çıldır ve Ali Düzkün gözaltına alındı.

Mezopotamya Ajansı paylaştı: 16 Ekim 2019 Çarşamba

Gençliğin Devrimci Güçleri (Dev-Güç) üyesi gençler, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’de yönelik düzenlediği saldırıları protesto etmek amacıyla, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli ilçe binasını işgal etti. İlçe binasına “Bu işgal AKP’yi kurtarma operasyonu, işgale dur de”, “Bu işgale ortak olmayacağız” ve “Bu savaş AKP’yi kurtarma operasyonudur” pankartları asan gençler sık sık “AKP savaş halklar barış istiyor” sloganı attı. İlçe binasının çevresinde bulunan halk eyleme alkışlarla destek verdi. Eylem sonrası Dev-Güç üyeleri Can Çıldır ve Ali Düzkün gözaltına alındı.

etti

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir