Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İŞGALE, SAVAŞA KARŞI ÇIK, BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN SESİ OL!

İnsanlığa büyük umudu olan Rojava halkının toprakları, bir kez daha savaş isteyen ve halkların kardeşliğine düşman olan AKP – Saray iktidarının güçleri tarafından işgal ediliyor.

Tayyip Erdoğan, Rojava halklarına karşı başlattığı bu kanlı işgal harekâtıyla hem AKP’nin çözülüşünü durdurmak hem de Rojava halklarının kazanımlarını yok etmek istiyor! Bunların yanısıra, Rojava’nın işgal edilmesinin önemli bir nedeni de AKP iktidarının, muhalefet partilerini kendi politik kulvarına çekerek nefessiz ve sessiz bırakmasıdır…

TARİHİ BİR SINAVDAN GEÇİYORUZ!

Eğer bizi Alevileri bu işgal karşısında sessiz kalırsak, bu sessizlik savaşın, işgal ve talanın daha çok yaygınlaşmasına yol açacaktır. Zalimler tarafından işgal edilen Rojava toprakları, mazlumların acı dolu olan gözyaşlarıyal ve katledilen masum insanların kanınlarıyla sulancaktır. Ölüm kokacaktır o topraklardan…

BARIŞIN VE KARDEŞLİĞİN SESİ OL!

Yoluna, ikrarına bağlı olan, benim kıblem insandır diyen ve mazlumun yanında, zalimin karşısında durmayı yol ilkesi olarak gören tüm Alevileri, Alevilik adına tarihe bir not daha düşmek için mazlum Rojava haklarıyla dayanışmaya çağrıyoruz! Aynı çağrıyı demokratik Alevi kurumlarına yapıyoruz.
Vakit kaybetmeden bulunduğumuz her yerde emek, demokrasi, barış ve özgürlük güçleriyle birlikte kitlesel protesto eylemleri düzenleyelim!

Anaların gözyaşlarının rengi yok!
Yaşasın Barış!
Yaşasın Halkların Kardeşliği!

ADA (Alevi Dayanışma Ağı )
10 Ekim 2019 Ankara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir