Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK Çizgimizden, kavgamızdan, duruşumuzdan bir gram geri adım atmayacağız

AABK 6. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu Almanya’nın Gladbeck şehrinde başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu 6. Olağan Seçimli Genel Kurulu‘nu 23-24 Kasım 2019 tarihinde Almanya’nın Gladbeck şehrinde başarıyla gerçekleştirerek yeni yönetim kurulunu seçti.

AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, genel kurulun sonuçlamasından sonra yaptığı açıklamada genel kurula ve eşit başkanlığa ilişkin şunları ifade etti: ‘‘Avrupa Alevi Hareketi’nin 30 yıllık birikimi, mücadelesi, kavgası genel kurulumuza da yansımış oldu. Çizgimizden, kavgamızdan, duruşumuzdan ve vermiş olduğumuz mücadeleden bir gram geri adım atmadan mücadeleyi daha da büyüteceğiz.

Dünyanın neresinde Alevi hareketi varsa Alevilere Hızır gibi yetişme konusunda mücadelemizi büyüteceğiz. İnancı, dili, kimliği ne olursa olsun hangi nedenden dolayı haksızlığa uğramışsa zalimlere karşı mazlumların yanında olan ilkemizi de daha da büyüteceğiz.” dedi.

Avrupa Alevi Hareketi’ni hedef gösterenlere vereceğimiz cevap dün olduğu gibi, bugünden çok nettir diyen  Mat,“Her Avrupa ülkesinde olduğu gibi dünyanın her yerinde bu mücadeleyi verme kararlılığımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı:

“Demokrasi, eşitlik, çoğulculuk mücadelesi ve bir arada yaşama kültürünü her Avrupa ülkesinde olduğu gibi dünyanın her yerinde bu mücadeleyi verme konusundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz. Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonumuza, bileşenlerimize, federasyonlarımıza, delegelerimize, kadınlar birliğimize, gençlik birliğimize, inanç birliğimize ve bize katkı sunan bütün üyelerimize, konfederasyonumuza bağlı dostlarımıza, canlarımıza buradan saygılarımızı, sevgilerimizi sunuyoruz. Bugüne kadar hizmet veren canlarımıza teşekkür ediyor, yeni dönemde seçilen canlarımıza başarılar diliyorum. Dünya Alevi toplumuna hayırlı uğurlu olsun.Bozatlı Hızır yardımcımız olsun ‘ dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir