Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AAKB NRW KADIN BİRLİĞİ, TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ VE KADIN ÖRGÜTLENMESİ KONULU PANEL DÜZENLEDİ

AHA- AAKB NRW Kadın Birliği, Almanya’nın Duisburg kentinde faaliyet yürüten Hamborn Cemevi’nde ‘‘ Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Örgütlenmesi‘‘konulu bir  panel düzenledi. 24 Kasım 2019 tarihinde düzenlene panele kitlesel bir katılım oldu. Duisburg ve Çevresi Hamborn Cemevi’nin salonunda gerçekleşen panele konuşmacı olarak Cumartesi Anneleri Adına Aysel Ocak, AAKB NRW Kadın Birliği adına  Özgün Kutan-Baran, Almanya Alevi Kadınlar Birliği adına Özlem Akgül katıldı.

Moderetörlüğünü Tunzale Rafiqqızı’ın yaptığı panelde  Duisburg ve Çevresi Hamborn Cemevi başkanı Cemal Şen kısa bir selamlama konuşması yaptı. İki bçlümden oluşan panelin   ikinci bölümünde müzik dinletisi yapıldı. Meral ve Evin, seslendirdikleri Mezopotamya. “Toplumsal cinsiyet eşitliği ve örgütlenme” konulu panelde konuşmacı olan Almanya Alevi Kadınlar Birliği başkanı Özlem Akgül, AAKB NRW Kadın Birliği tarafından düzenlenen panele ilişkin yaptığı yazılı açıklmada sunları ifade etti:

‘‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet’le Mücadele gününde Duisburg ve Çevresi Hamborn Cemevi’nde yaptığımız Panel ve müzik dinletisi hem içerik hem de organizasyon açısından çok başarılıydı. Özellikle AAKB NRW Kadın Birliğimiz çok başarılı bir çalışma gerçekleştirdi. Etkinliğimizde ev sahipliği yapan Cemevinizin tüm emektarlarına, Kadın Birliği adına Nebahat Kurt’a, Cemevi Başkanımız Cemal Şen’e çok teşekkür ederim.
Almanya Alevi Kadınlar Birliği çatı örgütü olarak beş bölgemizde temsilciliklerimizin yapacağı etkinliklerde her türlü katkıyı sunacağız. Alevi kadın hareketi kendi iradesini korumaya, kendi hak alma mücadelesini sürdürmeye ve doğruları savunmaya devam edecektir. Hem Almanya da kadınların yaşadığı sorunlara çözümler üretecek hem de Ülkemizde yaşanan her türlü ayrımcılık, sindirme, ötekileştirme politikalarına karşı mücadele edecektir‘‘ dedi
Akgül, açıklamanın son bölümünde panele katkı sunanlara teşekkür etti: ‚‘‘ Moderatörü Tunzale Rafiqqızı’na, teknikte görev alan Deniz, Mahir Kutan- Baran’a ve panelin ikinci bölümünde müzik dinletisinde sahne alan Meral ve Evin  teşekkür ederim‘‘dedi.

AHA / Köln

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir