Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Kadınlar  25 Kasım’da Taksim’de: “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz”

Tünel’den İstanbul Barosu’na kadar yürüme izni verdiği kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında bir araya geldi.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Taksim’de bulunan Tünel Meydanı’nda bir araya gelen binlerce kadının erkek-devlet şiddete karşı yürüyüşü başladı.

İstanbul 25 Kasım Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Taksim’de bulunan Tünel Meydanı’nda bir araya geldi. İstanbul Valiliği, dün kadınların yürüyüşünü yasakladığını duyurduktan sonra bugün kadınlar yapılan görüşmeler sonucu yasağın kalktığını duyurdu. Bunun üzerine binlerce kadın Tünel Meydanı’nda bir araya geldi.

“Dünya yerinden oynar kadınlar özgür olsa” ve “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları atan kadınlar giydikleri ve taşıdıkları dövizlerle alanı mor renge boyadı. Kadınlar yürüyüş öncesi dakikalarca zılgıt, alkış ve ses çıkarma eylemi yaptı.  Ellerindeki erbaneler ile alana gelen kadınlar ise alana ayrı bir renk kattı.

“Bir kişi daha eksilmeyeceğiz”

“Bir kişi daha eksilmeye tahammülüz yok” pankartını açarak İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe geçen kadınlar, sık sık  “İsyan var”, “Kadını doğayı katleden aynı”, “Şili’de Arjantin’de her yerde yaşamak istiyoruz”, “İstanbul Sözleşmesi’ni uygula” ve “Öz savunma hakkımız sopa sopa alırız” dövizlerini taşıdı.

Kadınların İstiklal Caddesi’ndeki yürüyüşü devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir