Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BAT-Cemevi 17. OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Berlin Alevi Toplumu-Cemevi (BAT-Cemevi) gerçekleştirdiği 17. Genel Kurul’la yeni dönem için görev yapacak adayları belirledi.

Dün (24 Kasım Pazar) saat 11:00’de Villa Müzikholde düzenlenen kurul’a yoğun bir katılım gerçekleşti. Alevilik yolunda yaşamını yitiren canlarımız anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan genel kurulda Divan Başkanlığını Erdal Çağlar yaparken, Filiz Çağlar Selçuk ve Sonay Ataç ise Divan Kurulu Üyeliğini yaptı.

Bu genel kurulda iki yıl boyunca görev üstlenecek olan yönetim, denetleme ve onur kurulu ile Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) Delegeleri seçimi yapıldı.

Cemevi Yönetim Kurulu için, Asîye Atakan Şenkaya, Yûksel Özdemir, İsmail Erol, Azime Tazegül, Seyit Ali Dikmen, Mürteza Görer ve Numan Emre listeye seçildi.

Denetleme Kurulu listesine ise; Haydar Narin, Halit Büyükgöl, Adalet Fırat listeye seçilirken, Onur Kurulu listesine de; Battal Akdağ, Haris Şahin, Kazım İnce seçildi.

AABF Delege listesine ise şu isimler girdi: Hasan Doğan, Erdal Çağlar, Yüksel Özdemir, Musa Gönül, Haydar Selçuk, Ercan Yıldız, Sonay Ataç, Metin Mat, Halit Büyükgöl, Numan Emre, İbrahim Emre, Demet Kılıç,

Önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan yeni seçilmişler düzenlenecek toplantı ile kendi aralarında görev dağılımlarını gerçekleştiricek. Görev dağılımları belirlendikten sonra siz sevgili canlarımız ile kurulların yeni yönetim görev dağılımlarını duyuracağız.

HABER: BAT-Cemevi Basın Ofisi
Fotoğraflar: Ulaş Yunus Tosun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir