Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ANLAŞIL(A)MAMAK

İnsan için zor durumdur anlaşılmamak ya da kasıtlı olarak kimi rantiye gurupları tarafından her sözcük gerçek manasından saptırılarak birilerinin çıkarlarına uygun hale getirilmesi çabası.
Herkesin eşitsizlikten şikayet ediyor olması , aynı zamanda eşitliği savunması anlamına gelmiyor. Birileri daha fazla eşitlik istiyor, daha fazla yetki , daha fazla konforlu hayat ve daha fazla sırtını sıvazlayan tayfa- hizmetkâr istiyor.
Kendini merkeze koyan Alevi elitistleri(!) ve besleme mürşitlerle ki, bunlar her tarakta bezi olanlar ekibidir , Alevilik süratle yok edilmeye çalışılıyor.
Bunlar sözde en koyu Aleviler ,hoş ne Alevi sanatanını biliyorlar ,ne Alevi inancını ve felsefesini ne de kültürünü biliyorlar. Köşe başlarını tutarak birbirlerinin değirmenlerine su taşıyorlar. Tek bir dertleri var, yemek içmek ve saltanatlarını sonsuza kadar sürdürebilmek
Tek yıldıkları hakikat. Hakikattan o kadar çok korkuyorlar ki, her gerçeği ters yüz etmeye çalışıyorlar. Salt bu nedenle hakikattan konuşan her canın sözünün içeriği boşaltılarak önce kendi avanesine ,sonrada kamuya servis ediyorlar.
Önceleri iyi niyetle anlayamadıklarını düşündüm. Daha sonraları farkına vardım, gayet iyi anlıyorlar gerçek söze suikast yapıyorlar. Çıkar noktasında o kadar ustalaşmışlar ki algıyı-takiyyeyi- gerçekten daha inandırıcı savunuyorlar.
Ara sıra umutsuzluğa düştüğüm oluyor ama biliyorum, gerçeğin yanlız olması değersizdir anlamına gelmiyor.
Hakikat süslü püslü yalanlardan binlerce kez değerlidir.

Sefa Öztürk Dede

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir