Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK İnaç, Yol ve Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan: Başkanımız Turgut Öker’in yanındayız!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Onursal Başkanı Turgut Öker’in yargılandığı davanın duruşması 13 Aralık’ta görülecek. AABK İnaç, Yol Erkan Kurulu Başkanı Cafer Kaplan, yarın görülecek olan davaya ilişkın yazılı bir açıklama yaptı. Kaplan dede açıklmasında şu ifadeleri kullandı:

‘‘Yarın Mahkemesi görülecek Sevgili Turgut Öker Başkan’ın davasına dair şunu söylemek mümkün;
Burada yargılanmak istenen başta Turgut Öker, Aleviler, Alevi İnancı ve düşüncesidir.
Uyduruk bahanelerle sürekli içimizde birilerine göz dağı vermek, korkutmak ve sindirmek olsada, biz bu korku ve sindirme politikalarını çoktan tanıyor ve biliyoruz.
İnancımızdan dolayı bize gözdağı veren zihniyete inat yarın haksız yere yargılanan eski Başkan’ımız Turgut Öker’in yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz.
21.yüzyılda hala düşünce ve fikirlerinden dolayı yargılanmak çok üzücüdür.
Bütün zorluklara rağmen Kurumsal yapımız, Başkanlarımız, İnanç Önderlerimiz bu haklı davanın yanında olmaktan asla taviz vermeyecekler.

Şah Hüseyin’in Kerbela‘da bize bırakmış olduğu miras, her zaman haklının davasına sahip çık mesajıdır . Bu haklı davayı devam ettiren kurumsal yapımız Başkanlarımız,İnanç önderlerimiz bu zorlukları biliyor ve üstlendiği yükümlülükten dolaya her zaman zalimin karşısında olmaya devam edecek.
Çünkü bizler Şahı Merdan’a, Pir imam Hüseyin,e, Mansur’a, Hünkar’a, Nesimi’ye Pir Sultan’a , Erenler’e Pirler’e ve Yola ikrar verdik.Çünkü bizler Hızır’a itikat ile bağlandık.Yarın mahkemede kolaylıklar diliyorum, Hızır yardımcınız olsun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir