Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

‘‘ Laiklik Yahudinin oyunu‘‘ diyen İlahiyatçı Prof. DR. Cevat Akşit’ten Alevileri hedef alan sözler…

Laikliğin  Yahudi oyunu olduğunu söyleyen İslamcı yazar Cevat Akşit kendisi gibi düşünmeyen ve yaşamayan kesimleri hedef alan bir  vaazdaki verdi. ‘”İslam dinine göre, Kur’an-ı Kerim’e göre laiklik olmaz. Herkes Allah’a inanmak, man etmek zorunda” diyen ilahiyatçı Cevat Akşit, “Laiklik, Yahudinin oyunudur. Yahudiler laikliği hiç kabul etmedi ama dünyaya kabul ettirdiler” dedi.

Lailklığa, laikliğı savunan insan, laik yaşma ve Alevilere düşman olan İslamcı yazar Cevat Akşit verdiği vaazdaki sokaklarda özgürce dolaşan ve öpüşen gençleri şu ifadeleri kullanarak hedef aldı: “Marmaray kalabalık, oğlan kızı almış kucağına. Kızla öpüşüyor, sıktırıyor, bilmem ne ediyor. Halbuki ne diyoruz biz; kabahat de gizli, ibadet de gizli. Bu milletin atasözü bu. Yapacaksan evde yap. Herkesin önünde yapılır mı bu?” dedi.

‘ADI ALİ, HASAN, HÜSEYİN OLAN DELİKANLILAR’

Bu din iman taciri aynı vaazda Alevileri hedef alan sözlerde etti. Akşit, Alevi gençlere yönelik şu ifadeleri kullandı: “Bizim adı Ali, Hasan, Hüseyin olan delikanlılar da herkesin içinde karısını, kızını, sıktırıyor, öpüyor, bilmem ne ediyor… Bir tane çatlatabiliriz, çatlatmamız lazım‘‘ dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir