Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD:  Sevgili öğrenci arkadaşlarımız; bir tas aşımız varsa sizlerle paylaşırız.

 

İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünli’nin: “Yemek kartımda sadece 1 TL kalmış, gidecek yerim yok, iş arıyorum” şeklinde tweetler atıktan sonra intihar etmesi, Türkiye’deki her kesimiden insanı derinden sarstı.

Bu sarsıntının ardından birçok Alevi kurumundan birbiri ardına öğrenciler ile her türlü dayanışmaya hazır olduklarına ilişkin açıklamalar geldi. Bu açıklamlardan birinde, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi yaptı. ‘‘Sevgili öğrenci arkadaşlarımız‘‘ başlıklık  açıklamada şu ifadeleri kullanıldı:

” DERDİNİZİ PAYLAŞACAK BİRİLERİNİ ARARSANIZ GÖNLÜMÜZ SİZE AÇIKTIR ”

”Her türlü ihtiyacınız için Pir Sultan Abdal Kültür Derneğimizin Genel Merkezine, Şubelerine ve Cemevlerine başvurabilirsiniz. Bir tas aşımız varsa sizlerle paylaşırız. Ders çalışmak isterseniz Derneğimize bağlı mekanları kullanabilirsiniz. Kalacak yer ve başka ihtiyaçlarınız varsa sizleri yönlendirebiliriz. Gücümüz yettiğince ve elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırız. Milliyetiniz, dininiz, inancınız, kimliğiniz, düşünceniz ne olursa olsun rahatlıkla yanımıza gelebilirsiniz. Alevi, Sünni, Müslüman, Hristiyan, Türk, Kürt, Ermeni, Arap ve başka hangi kimlikten olursanız olun bizim için fark etmez. Derdinizi paylaşacak birilerini ararsanız gönlümüz size açıktır.”

1 thought on “PSAKD:  Sevgili öğrenci arkadaşlarımız; bir tas aşımız varsa sizlerle paylaşırız.

  1. Canlar biz akm Recklinghausen olarak yılın ilk ayını (Ocak )ayını basın şehitleri anma toplantısı yapıyoruz.Uğur Mumcu,Ahmet Taner kışlalı,Metin Göktepe gibi değerlerin anılması insanın en doğal hakkı olan doğru haber almanın sembolü haline gelen değerlerin sonsuza kadar yaşatmaları basıının hayatımız daki gerçekçi haberin kişisel gelişmesine sağladığı önem çok değerlidir .habersiz kalmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir