Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sivas Katliamı sanığına “tahliye” çağrısına Aleviler sert tepki gösterdi

 

Haberde şu ifadeler yer aldı:“Sivas olayları davasında idam cezası ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çevrilen Ahmet Turan Kılıç’ın yakınları, yıllardır sağlık problemi yaşayan ve doktorların ‘ölümcül hastalığı var’ yönündeki raporunu gerekçe göstererek Kılıç’ın tahliye edilmesini istiyor.‘‘

‘‘ ÇIKMANA İZİN VERMEYECEĞİZ, KANN KUSARAK ÖL CEZAEVİNDE Kİ; BAŞKA OCAKLARA ATEŞ SALMA…‘‘

Milligazete’de ve Anadolu Ajansı’da, Ahmet Turan Kılıç’ın hastalığı ileri sürülerek tahliye edilmesine ilişkin çıkan haberlere, Sivas katliamında hayatın kaybeden Serkan Dogan‘ın kardeşi, Serdar Dogan  tert tepki gösterdi.

Serdar Doğan Kardeşi Serkan’la birlikte Madımak Oteli’ndeydi. Sürecin her anını yaşadı Doğan. Ağır yanıklarla çıkmıştı yangından, ancak kardeşi o yangınlarda kalmıştı. Uzun süren tedavi sürecinden sonra hayata dönen Serdar Doğan, Ahmet Turan Kılıç’ın hastalığından dolayı tahliye edilmesi için yapılan çağrılara ve bu doğrultuda çıkan haberlere ilişkin şunları ifade etti:

‘‘Sırıtarak poz veren bu yobaz; MADIMAK Katliamında kardeşlerimizi 8 saat taşlayıp; ateşe veren 33 güzel insanın ölümüne sebep katillerden biridir. İslami faşist yayın organları serbest kalması için propaganda yapıyor. Yakalanıp- yargılanıp ceza alabilen 30 kişiden biri. Çıkmana izin vermeyeceğiz, kan kusarak öl cezaevinde ki; başka ocaklara ateş salma… Bu katil, insan içine çıkamamalı…‘‘dedi

‘‘ BU KATİL HER ŞEYDEN ÖNCE İNSANLIĞA KARŞI SUÇ İŞLEMİŞTİR ‘‘

Sivas Katliamı davasından hükümlü olan  Ahmet Turan Kılıç’ın sağlık nedenleri ileri sürülerek sebest bırakılaması talebine,  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin Genel Sekreteri  Onur Şahin’de sert tepki gösterdi. Sahin, Ahmet Turan Kılıç’ın tahliye edilmesi talebine şu ifadeleri kullanarak karşı çıktı:

Anadolu Ajansı ve Akit başta olmak üzere gerici yandaş basın yayın organları Sivas’ta 33 canımızın diri diri yakılarak katledilmelerinin sorumlularından olan bu katile af çıkarılması için algı operasyonlarına başladılar. Bu katil her şeyden önce insanlığa karşı suç işlemiştir. İkinci dünya savaşından yaklaşık 70 yıl sonra yakalanan 95 yaşındaki Nazi savaş suçlusu dahi Yahudi soykırımındaki rolü nedeniyle cezalandırılarak hapse gönderilmiştir. Ki bunun benzer bir şekilde başka birçok örneği de vardır. İnsanlık suçlarında zaman aşımı olmaz. Ancak mahkeme açıkça insanlığa karşı yapılan bu katliamı insanlık suçu kapsamında değerlendirmemiştir. Katliama katılanlardan çok az bir kısmına ceza verilmiştir. Ceza verilenlerden biri de bu katildir. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almıştır ve ömür boyu hapis yatmak durumundadır. Zaten yeterince cezasız kalan bu davada bir de ceza almış katillerin bir oldu bitti ile affedilmesi kabul edilemez. Bu algı operasyonlarını gerçekleştiren yandaş basın yayın organlarının ismi de tarihin utanç sayfalarına kapkara harflerle yazılacaktır‘‘ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir