Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat: Siyasal İslam faşizmine geçit verilmemeli!

Hükümete yakınlığıyla bilinen Anadolu Ajansı, 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde 33 insanın  hayatını kaybetttiği Sivas Katliamı davasından hükümlü olan  86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç‘a ilişkin, “86 yaşındaki ‘ağır hasta’ hükümlü tahliye bekliyor” başlığıyla bir haber yayınlamıştı.

Milli Görüş çizgisinde yayın yapan  Milli Gazete ise Anadolu Ajansı’nın bir adım önüne geçerek Sivas Katliamı sanığı Ahmet Turan Kılıç’ın tahliyesi için çağrı yaptı.

‘‘ BUGÜNÜN IŞİD’CILARI AF EDİLMEMELİ ‘‘

Sivas katliamı sanığının tahliye edilmesi için başlatılan kampanyaya AABK / AABF Genel Başkanı Hüseyin Mat sert tepki gösterdi. Mat, sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, Sivas katliamı sanığının tahliye edilmesi için başlatılan  kampanyaya ve yapılan çağrılara ilişkin sunları ifade etti:

Sivas Madımak Oteli’nde 33 çocuk, genç, yaşlı, sanatcı aydın insanı, allahu ekber naralarıyla, ağızlarından salyalar akarak şeriat isteriz diye bağırıp yakan, katleden barbarları, bugünün IŞİD ‘cıları af edilmemeli‘‘ ifadelerini kullandığı açıklamanın davamında şunları belirtti:

‘‘ İNSANLIK SUÇUNUN AFFI OLMAZ! ‘‘

Son yıllarda 3550 hasta tutuklunun ölmesi karşısında tek bir kelime bile etmeyen islamcı faşistlerin, islamcı basın-yayın organlarının Sivas katilinin serbest bırakılması için başlattıkları kampanyayı, şeriat özlemine olan tutkularının ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.‘‘

‘‘ İNANDIKLARI CEHENNEMİN DİBİNE KADAR YOLLARI VAR ‘‘

‘‘Sivas’ta yarıda bıraktıklarını, tamamlamak istediklerini gösteriyorlar. Sahte evraklarla, sahte raporlarla, sahte tutanaklarla başlatılan bu kampanyaya en şiddetli tepkiyi vereceğiz ve buna asla müsaade etmeyeceğiz. İnandıkları cehennemin dibine kadar yolları var‘‘ dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir