Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

BAT-Cemevi Kadınlar Kurulu, bugün gerçekleştirdiği seçimi ile yeni dönemde görev alacak kadın canlarımızı belirledi.

BAT-Cemevi Ana Salonunda düzenenlenen Kadınlar Genel Kurulu saygı duruşu ve İnanç Kurulu üyesi Burhan Akdemir Dede’nin verdiği Gülbenkle başladı. Saygı duruşu ve Gülbengin ardından Genel Kurulu yönetecek Divan seçimine geçildi. Elif Mor’un Başkan olarak görev aldığı Divan’da Devrim Deniz ve Ayfer İnci Peköz’de üye olarak yer aldı. Denetleme Kurulu üyeleri Mehmet Yorgun ve Haydar Narin ise kurul seçmen giriş kartları ve oy sayım işlemleri görevini üstlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Yüksel Özdemir, Yönetim Kurulu üyesi Pınar Özgül, Divan temsilcileri Elif Mor, Devrim Deniz Taner ve Ayfer İnci Peköz Alevilik’te kadın mücadelesinin önemine dikkat çekerek bir selamlama konuşması yaptıkları genel kurulda, önceki dönemde çalışmalar yürüten kurul üyelerine teşekkür edip, yeni dönemde seçilecek kadın canlarımıza başarı dileklerinde bulundular. Ayrıca Genel Kurul’da Yönetim Kurulu 2. Başkanı İsmail Erol Dede’de Nazım Hikmet’in “Kadınlarımız” şiirini okuyarak Genel Kurulu selamladı ve başarı dileklerini kısaca ifade etti.

Konuşmaların ardından faaliyet raporunun okunması ve önceki dönem görev üstlenen Kurul üyelerinin aklanmasının ardından tartışılacak gündem maddeleri belirlendi. Adayların kendilerini tanıtması ve gündem maddelerinin tartışılmasının ardından gerçekleştirilen seçim sonucunda: Pınar Koç, Nicole Kaplan, Hikmet Aydoğan, Mukaddes Dede Aslan, Perihan Bingöl, Nalan Yılmaz, Fatma Peker , Zöhre Kahraman ve Beyhan Tosun yeni dönem için seçildi.

Önümüzdeki günlerde bir araya gelecek olan yeni seçilen kadın canlarımız kendi aralarında gerçekleştireceği toplantı sonucunda görev dağılımlarını belirleyecek.

Haber:BAT-Cemevi-Basın Ofisi
Fotoğraflar:Ulaş Yunus Tosun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir