Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

 AABK Onursal Başkanı Turgut Öker için imza kapanyası başlattı

Avrupa  Alevi Birlikleri Konfederasyonu  Onursal Başkanı Turgut Öker’in hakında açılan davanın duruşması, 26  Şubat 2020 tarihinde, Saat: 10:00‘da İstanbul Anadolu 25. Asliye Caza Mahkemesi‘nin Kartal’daki duruşma salonun’da görülecek.

AABK, 17 Şubat 2020 tarihinde,‘‘ Kamuoyuna‘‘ başlığıyla yayınladığı bildirde, AABK Onursal Başkanı Turgut Öker  için imza kampanyası  başlattığın  kamuoyuna duyurudu.

‘‘ TURGUT BAŞKAN YÜRÜDÜĞÜ BÜ YOLDA ASLA YALNIZ OLMAYACAK! ‘‘

AABK açıklamasında, www.change.org  üzerinden başlatılan  imza kampanyasına ilişkişkin şu ifadeler yer verildi:

‘‘Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker hakkında açılan davalar sonucunda, kendisine yurt dışına çıkış yasağı konarak, özgürlüğüne pranga vurulmuştur.

Turgut Başkan, Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı döneminde yaptığı konuşma ve açıklamalardan dolayı mahkemeye verilmiştir.

Alevilerin haklı taleplerini dile getiren, hak ihlallerine karşı mücadele eden Onursal Başkanımıza yönelik açılan davalar ile Aleviler ve kurumlarımız yargılanmıştır.

İstedikleri kadar baskıcı ve zalim olsunlar. Turgut Başkan yürüdüğü bu yolda asla yalnız olmayacaktır!

‘‘ GÜN DAYANIŞMA VE ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRME GÜNÜDÜR .‘‘

Gün dayanışma ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme günüdür ifadeleriyle imzaya açılan kampanya metininde, dayanışmanın ve sahiplenmenin önemine vurgu yapıldı:

‘‘AABK’nın ilkelerini savunan yöneticilerimizin ve Onursal Başkanımız Tutgut Öker’in yanındayız.

Yaşam hakkını savunmak, adalet, dayanışmak, direnmek ve sesimize ses katmak ve atılması gereken tüm adımları birlikte atmak için, ben de bu metni imzalıyorum.

İmzalayanlar: ‘‘

 

1 thought on “ AABK Onursal Başkanı Turgut Öker için imza kapanyası başlattı

  1. Hak ve Hakikattan yana olan AABF ONURSAL Sayın Turgut Öker in Şahsında kendisininden büyük Emek ler verdiyi AABF siyonunu aslinda Yargılamak istiyor bu Cebehrut Muz Cumhuriyeti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir