Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Muzaffer İlhan Erdost son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye’de solun Marksist klasiklerle tanışmasını sağayan Sol Yayınları’nın kurucusu ve sahibi, yazar Muzaffer İlhan Erdost, Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda yapılan törenin ardından toprağa verildi.

Törene yakınları, sevenleri, okurları ve çok sayıda kişi katılarak son yolculuğuna uğurlandı.

Erdost, tedavi gördüğü Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün (25 Şubat) yaşamını yitirmişti.

Muzaffer İlhan Erdost’u “Bizim büyüğümüz o. Başımız sıkıştığında yanına koştuğumuz, bir sorunumuz olduğunda cevap bulduğumuz babamız. Bizi sözcük sözcük seven, satır satır düşünen, kıyamayan, kardeşim diye diye giden amcamızı, bugün oğlunun ve eşinin yanına yatırdık. Eğer varsa böyle bir ihtimal kardeşine de kavuştun, çok sevdiğin arkadaşlarına da” sözleriyle anlatan kızı Alaz Erdost, amcasının babasına yazdığı şiire atıfta bulunarak şöyle devam etti:

“Ve biz duruyoruz bugün tabutun önünde. Biz ikimiz iki kardeş, ablam ve ben. Yan yana ve omuz omuza. Bize bıraktığınız onurlu soyadıyla başımız dik. Babamızı yatırdığımız Karşıyaka’da tam da istediğin gibi. Gözlerinden öpüyorum amcacığım.”

Cenaze töreninin ardından Erdost, 2013 yılında kaybettiği oğlu Barışta Erdost ve eşi Rana Erdost’un bulunduğu aile mezarlığına defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir