Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Alt Oberhausen AKM: Hızır lokmalarımız depremzedelere

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice ilçesinde ve Malatya’da meydana gelen depremde onlarca kişi hayatını kaybetti. Deprem vurdu bir anda ansızın canları… Yıkıntıların altında kalanlar ile kendilerini dışarı ata bilenlerin açı  korku dolu cığlıkları soğuk kış gecesi birbirine karştı. İnsanlar karda kışta evsiz kaldılar.

Deprem evleri, yolları, dağı taşı sarsmadı sadece, insanları, insanlığı da sarstı! Depremden etkilenenlere yardım ulaştırmak için Alevi kurumları; Türkiye’de ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde hemen harekete geçtiler. Avrupa’daki kampanya AABK’nin öncülüğünde yürütüldü. Alt Oberhausen AKM, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK) tarafından başlatılan kampanyaya,” Hızır lokmamlarımız deperemzedelere” şiarıyla bir kampanya başlatarak omuz verdi. Topladığı Hızır lokmlarını; Fuat Keleş,  AKM Başkan Sevgi Keleş, Başkan Yardımcısı Demet Kahraman ve  Denetleme Kurulu Üyesi Derya İmmer’den oluşan bir heyet aracılığıyla Elazığ’daki depremzedelere ulaştırdı.

” YERİNE ULAŞTIRDIĞİMİZ HIZIR LOKMALARINIZ HAK KATINDA KABUL OLA! ”

Alt Oberhausen AKM Yönetim Kurulu, Elazığ’daki depremzedelere dağıttıkları Hızır Lokmalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

” Derğerli Canlar, sizlerinde bildiği  gibi Elazığ ve Malatya depreminden sonra Alt Oberhausen AKM  Yönetim Kurulu‘nun almış olduğu karar doğrultusunda ve siz değerli üyelerimizin rızalığı ile gönlünüzden kopan  Hızır lokmalarıyla yapmış olduğunuz bağışları direk yardıma ihtiyacı olan canlarımıza ulaştırmak istediğimizi söylemiştik  ve bu konuda sizlerden onay almıştık. Lokmalarınızı yerine ulaştırmak için yollara düşüp Elazığ‘a gittik ve lokmlarınıza orada ihtiyaç sahibi deperemzede canlara dağıttık.

Kampanyamıza katılan sevgili canlar, sizlerin Hızır lokmaları alın teriyle yoğurulmuştur! O lokmaların harcında emek, insana ve yolumuza duyulan aşk vardır! Lokmalarınızal darada zorda olana, olanlara yardım elinizi uzattınız!  Lokmalarınız Hak  katında kabul ola!

KAMPANIYAMIZA KATILAN CANLARIMIZIN LİSTESİ:

Not: Ayrıca  son anda iki canımız daha  bağış yaptı. Şerife Güler :40 € , Şenay Büyükmanallar 20 € .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir