Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi, oplumsal dayanışma çağrısı yaptı

Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi, oplumsal dayanışma çağrısı yaptı. Halkın sanatın yapıp halkların türkilerini söyleyen Grup Yorum üyesi Helin Bölek ile İbrahim Gökçek’e aylardır  sürdürdükleri ölüm orucu direnişyle taleplerin kabul ettirmeye çalışıyorlar. Halkın sanatçıları ileri sürdükleri dört ana talep var:

Konser yasaklarının kaldırılmasını,

-İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulmasını,

-Tutuklu Grup Yorum üyelerinin serbest bırakılmasını

 -Grup Yorum üyelerine yönelik açılan davalar düşürülsün.

Bu taleplerin kabul edilmesi için hergün hücüre hücüre ölerek Ölüm orucunu sürdüren Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’in sağlık durumu çok ağırlaştı.

Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi,  o süreçte bu yana kızı ve İbrahim’in sağlık durumunun giderek kötüleştiğini söyledi. Son günlerde Bölek ve Gökçek’in daha çok kusmaya başladığı bilgisini aktaran anne Aygül Bilgi, “Daha önce de kusmaları oluyordu ancak zorla müdahale girişiminden sonra bu durum giderek arttı. Çünkü düzenleri bozuldu ve o süreçte çok yorgun düştüler” dedi.

İlk günden bu yana bir anne olarak topluma duyarlılık çağrısı yaptığı söyleyen Bilgi, “Kimse bizi duymak istemiyor, kulaklar sağır. Son zamanlarda birazda olsa çocuklarımızın sesi duyulmaya başlanmıştı. Ama koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra o ses de duyulmaz oldu. Çocuklarımız ölüme doğru gidiyor. Acilen bir şeyler yapmalı” diyerek, dayanışma çağrısında bulundu.

 

 

1 thought on “Helin Bölek’in annesi Aygül Bilgi, oplumsal dayanışma çağrısı yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir