Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

İbrahim Gökçek’in mezarına faşist saldırı girişimi daha- Video

İbrahim Gökçek’in Kayseri’de bulunan mezarına bulunan çiçekler kimliği belirsiz kişiler tarafından çalınmıştı

 Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına gece saatlerinde saldırı girişiminde bulunuldu. Saldırganlar, “Teröristin mezarını istemiyoruz, polis giderse çıkartıp yakacağız” tehditlerinde bulundu.

323 gün süren ölüm orucuna 5 Mayıs’ta ara verdikten sonra yoğun bakıma kaldırılan ve 7 Mayıs’ta hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in mezarına dönük saldırı girişimleri sürüyor.

Gökçek’in mezarlığına saldırı girişimi gece saatlerinde gerçekleşti.

Kayseri Talas’ta bulunan Halef Hoca Mezarlığı girişine gelen ırkçı bir grup, cenazeyi mezardan çıkartmakla tehdit etti.

Sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte mezarlık önünde bir araya gelen grup, “Teröristin mezarını istemiyoruz. Polis bir gün bekler, iki gün bekler, sonra gider. Polis giderse çıkartıp yakacağız” tehditlerinde bulundu.

Polisin mezarlığa girmesini engellediği saldırganlar, bir süre sonra mezarlık önünden ayrıldı.

Cenazeye saldırılar

Gökçek’in cenazesine dönük ilk saldırı Cemevi’nde yapılmıştı. Yaşamını yitirdikten sonra 8 Mayıs’ta İstanbul’daki Gazi Cemevi’nde düzenlenmek istenen töreni engelleyen polis, plastik mermi ve gaz bombaları kullanarak Cemevi’ne girmişti.

Cemevine giren polisler, aralarında avukat ve Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişiyi gözaltına almış, ailesi tarafından defnedilmek üzere Kayseri’ye götürülecek Gökçek’in cenazesi zorla Cemevi’nden çıkarılmıştı.

Gökçek’in polisler tarafından zorla çıkarılan cenazesi gece saatlerinde Kayseri’ye ulaşmıştı.

Bu kez de Başakpınar ilçesinde toplanan ırkçı bir grup defin işleminin Kayseri’de yapılmamasını istemediğini söyleyip, cenazeyi topraktan çıkarıp yakmakla tehdit etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir