Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AKM KÖLN TOPLUMSAL, ÖRGÜTSEL AÇIDAN YİNE ÖNEMLİ VE ÖN AÇICI BİR ADIM ATTI

Tüm dünyayı etkisi altına alarak insanların yüzyüze buluşmasını dar sınırların içine sıkıştıran koronavirüs salgınıyla birlikte, dijital iletişim kanalları daha çok önem kazanmaya başladı.  ‘‘Dijital medya” bilgi teknolojileri, iletişim ağları ve medya sektörünün birbirine yakınlaşması sonucu ortaya çıkan web temelli bu iletişim kanallarını bundan sonra hem bireysel olarak  insanlar hem de toplumsal, siyasal, inançsal  kurumlar ve tüm tüm insanlık daha fazla  kullanacaktır.

Günümüzde artık yalınızca bireyler ve toplumsal, siyasal kurumlar değil; gazete, radyo ve televizyon gibi geleneksel kitle iletişim araçları da dijital medya ile bütünleşen  çalışma alanları oluşturmuş durumdalar.

Değişen dünyanın en etkili iletişim ağı olan dijital medya ve iletişim kanalları alanında varlık gösteremeyen bireylerin, toplumların ve kurumsal yapıların gelişmlerin çok uzağında kalacakları ve bundan dolayı  çiddi sorunlar yaşayacakları aşikardır.

Bu hakikatı gören AKM Köln, daha önce birçok konuda olduğu gibi dijital medyayı ve iletişim kanallarını toplumsal, örgütsel aaçıdan etkili bir şekilde kullanma konusunda da önemli ve ön açıcı bir adım attı. Atılan bu önemli ve ön açıcı adıma ilişkin, AKM Köln Yönetim Kurulu adına başkan Ali Eren bugün yazılı bir açıklama yaptı.

‘‘Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Köln şu ana kadar inançsal, kurumsal ve örgütsel tüm bilgileri dijital iletişim kanallarımız olan İnternet, Facebook, İnstagram ve Whatsapp uygulamaları ile Siz değerli Canlara ulaştırmaya çalıştı. Bu bilgiler Alevi Öğretisi, Alevilik Ders Bilgileri, Senelik Faaliyet Çizelgelerimiz, Kurslarımız, Etkinliklerimiz, Cemevimizin bütün organları hakkındaki geniş bilgiler var‘‘ ifadelerine yer verilen açıklamada, ‘‘Şimdi yukarıda saydığımız tüm dijital iletişim kanallarımıza ek olarak akıllı telefonlarımız için bir Köln AKM Mobil Uygulamasını Siz değerli Canların kullanımına sunmak istiyoruz.‘‘ denildi.

Başkan Eren’in Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:

‘‘Yapmanız gereken sadece Google Play veya Apple Store üzerinden Köln AKM mobil uygulamasını telefonunuza ücretsiz yüklemeniz.

Google Play ulaşımı:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koln.alevitisches.gemeinde.deutschland

Apple Store ulaşımı:

https://apps.apple.com/de/app/k%C3%B6ln-akm/id1509271377

Köln AKM Mobil Uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra bir tuş ile aşağıdaki tüm bilgilere ulaşabiliyorsunuz:

– Cemevimiz ve kurumlarımız hakkındaki bütün bilgilere,

– Cemevimiz’deki kurslarımıza ve etkinliklerimize,

– Cemevimiz’den canlı yayınlara,

– Cemevimizin tüm dijital iletişim kanallarına,

– Alevilik bilgilerine,

– Alevilik Derslerine,

– Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’na ve bileşenlerine,

– Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’na ve kurumlarına,

– Alevilerin Sesi Dergisi‘nin tüm sayılarına ve güncel haberlere,

– Yol Tv canlı yayınını izleme imkanına,

– Hakk’a yürüyen bir canımız olduğu takdirde AABF Alevi Cenaze Kollektifine ve AKM Köln hizmet imkanına vb…

Köln AKM Mobil Uygulamasını telefonlarınıza yüklemenizi ve çevrenizdeki dostlarınıza tavsiye etmenizi arzularız.

Sağlıcakla kalınız…‘‘ dedi.

    

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir