Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ÖKER, ÖRS VE TOPGİDER İÇİN KÖLN‘DE ADALET NOBETİ

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Onursal Başkanı Turgut Öker hakkında açılan davalar sonucunda, kendisine yurt dışına çıkış yasağı konarak, özgürlüğüne pranga vuruldu.

Turgut Öker Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanlığı döneminde yaptığı konuşma ve açıklamalardan dolayı yargılanıyor.

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker  ve Öker gibi haksız yere hukuk dışı uygulamalara maruz kalmış olan Gönül Örs ile Bekir Topgider için yarın Köln’de, 69. Dayanışma Nöbeti tutulacak.  Adalet ve dayanışma nöbeti eyelemine Federal Almanya Parlamentosu SPD Milletvekili Frank Schwabe ile Sol Parti Milletvekili Jörg Detjen‘de konuşmacı olarak katılacaklar.

AABK Onursal Başkanı Turgut Öker ile Gönül Örs ve Bekir Topgider’in durumlarına dikkat çekemek için, 3 Haziran 2020 tarihinde, Saat: 18:00’de Köln’deki Wallrafplatz’ta bir dayanışma ve adalet nöbeti tutulacak. Köln ve çevresindeki Alevi kurumlarının yöneticileri ve duyarlı canlar bu nöbet eylemine mutlaka önemli bir katılım sağlamalıdır!

Gün dayanışma ve üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme günüdür!

Gülüfer Subaşı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.