Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sivas’ta katledilen 33 Can Stuttgart’ta anıldı- Video

Sivas’ta, 2 Temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nde aralarında Alevi sanatçı ve ozanların da bulunduğu 33 insanın yakılarak öldürülmesinin üzerinden 27 yıl geçti.

Sivas’ta 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilen 33 aydın, akademisyen, yazar ve sanatçı  Almanya’nı n Stuttgart  kentinde anıldı. AABF BW Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen  anmaya koronavirüs salgınına rağmen kalabalık bir kitle katıldı.

Sivas’ta katledilen 33 Can Stuttgart’ta anıldı

Sivas’ta katledilen 33 Can Stuttgart’ta anıldıSivas’ta, 2 Temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nde aralarında Alevi sanatçı ve ozanların da bulunduğu 33 insanın yakılarak öldürülmesinin üzerinden 27 yıl geçti.Sivas’ta 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilen 33 aydın, akademisyen, yazar ve sanatçı Almanya’nı n Stuttgart kentinde anıldı. AABF BW Bölge Temsilciliği tarafından düzenlenen anmaya koronavirüs salgınına rağmen kalabalık bir kitle katıldı.Stuttgart Marstalstrasse’de yapılan eylemde üzerinde Sivas’ta katledilen 33 kişinin resimlerinin yer aldığı pankart açıldı.AABF Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Kurtyiğit’in kısa bir konuşma yaptığı anmada, Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydın, akademisyen, yazar ve sanatçı isimleri okundu. İsimler okunurken, anmaya katılan herkes hep birlikte “burada” diye haykırıyordu okunan isimi.alevihaberagi@yahoo.com / www@alevihaberagi.com

AHA / Alevi Haber Ağı paylaştı: 5 Temmuz 2020 Pazar

Stuttgart Marstalstrasse’de yapılan eylemde üzerinde  Sivas’ta katledilen 33 kişinin resimlerinin yer aldığı pankart açıldı.

AABF  Yönetim Kurulu Üyesi Gülay Kurtyiğit’in kısa bir konuşma yaptığı anmada,  Madımak Oteli’nde katledilen 33 aydın, akademisyen, yazar ve sanatçı isimleri okundu. İsimler okunurken,  anmaya katılan  herkes hep birlikte “burada” diye haykırıyordu okunan isimi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.