Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Ayasofya  ve ihanet

İnsanlık tarihinin ve kültürünün en görkemli yapıtı ve tanığı olan Ayasofya nın camiye dönüştürülmesi kararı ve hamlesi ne anlama gelmektedir? Erdoğan nın kendi itirafıyla, ” biz istanbula ihanet ettik, istanbulu beton yığınına dönüştürdük” Ayasofya nın camiye dönüştürülmesiyle ihanet taclandırılmıştır. Görkemli mimarisiyle ve muteşem yapısıyla, insanlığa hizmet vermiş, tarihin tanıklığını yapmakda olan ve günümüzün aciz, zavallılığını yüzümüze vuran Ayasofya yı da bir boton yığının’dan ibaret olarakmı görmektedir bu zihniyet ?

Aynı zamanda bu ihanet istanbulla sınırlı değildir. Tüm Türkiye’nin bütün zenginliğini ve kaynaklarını sarayın malı ve arka bahçesi gibi gören, her fırsatta ihtibardan söz eden, bu talancı ve yalancı Türk islam sentezi faşist diktatörlüğün bütün Türkiye’yi itibarsız alıştırma durumudur. Dahada ötesi ve derini bütün ortadoğunun tarihine ve kültürü ne, dünya mirası olarak korunan Ayasofya şahsında insanlığa karşı işlenen bir suçtur, insanlık suçudur.

” Özürü kabahatinden beter ” misali

Doğruyu yaşamayan, yaşadığı yanlışı daha sonra doğru olarak savunmaya başlar. Türkiye’nin içindeki bulunduğu durum tamda budur. Suç ve İHANET aygıtına dönüşen,18 yıllık bu iktidar, bütün meşrutiyetini kaybetmenin sonucu olarak, iktidarda kalmanın ve meşrutiyet kazanmanın, talancı, yapay girişiminden ve gündem oluşturmasından öte hiç bir değeri, anlamı ve gerçekle bağı yoktur.

Türkiye ‘nin içe dönük siyasi dizaynı ve dışarıdan gelen tepkileri ise Türkiye’ye karşı dış müdahale olarak değerlendirip, ülke içinde siyasi malzeme oluşturma ve diktatörlüğü nü pekiştirmenin gerekçesini oluşturmakta dır. Anadolu, Mezepotamya ve Ortadoğu nun medeniyetleri’nin, kültürleri nin, dilleri nin ve inançları nın mezarlığa dönüştürülerek, mezar bekçiliği yapan Osmanlı nın en son kırıntısı olan bu iktidar dır.

Kendi mezarını kazan suçlu, hayin ve katil durumunda olduğu gibi.

Kemal Cenik

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir