Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

PSAKD: HDP YALNIZ DEĞİLDİR!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ( PSAKD) yazlı bir açıklama yaparak bugün HDP’ye yönelik yapılan hukuksuz oprasyonu sert bir dille kınayarak dayanışma çağrısı yaptı.
PSAKD’nin açıklamasının tam metni şöyle:
“AKP tükendikçe saldırıyor. Siyasi ömrünü çoktan bitirmiş olan siyasal islam partisi AKP, muhalif gördüğü kişi yada kurumları susturmak pahasına adeta her yola baş vuruyor. Dünyayı kasıp kavuran Covid 19 salgınının faturasını dahi halka çıkarıyorlar. Yatmezmiş gibi Türk Tabibpleri Birliği’ni tehtid etmekten de geri durmuyorlar.Halk yokluk ve sefalet içindeyken iktidar yanlıları şatafatlı yaşamlarını sürdürüyorlar. Akp için tek gündem siyasi ömrünü nasıl uzatacağıdır. Bunun için seçilmiş belediye başkanlarını tutuklar, gazetecileri, siyasetçileri hatta milletvekillerini de tutuklatabilir. Bunun son örneğini bu sabah gördük. Milletvekilliği yapmış,hali hazırda belediye başkanlığı yapmakta olan politikacıların evleri sabahın ilk ışıkları ile basılyor ve 82 kişi gözaltına alınıyor. Fakat aynı güvenlik kuvvetleri, ”bazı tarikatların silahlanması” ile ilgili iddialar karşısında herhangi bir şey yapmıyor.
AKP, TMMoB’dan Barolar Birliği’ne,Türk Tabipleri Birliğinden muhalif gördüğü tüm kesimleri susturmak ve sindirmek istiyor.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak Akp’nin baskılarına karşı HDP’nin yanında olduğumuzu bir kere daha ilan ediyoruz.
TMMOB,TBB,TTB ve HDP yalnız değildir.
Faşizme karşı omuz omuza!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir