Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Balıkesir Alevi Güç Birliği’nden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması

Balıkesir Alevi Güç Birliği, bugün  yazılı bir açıklama yaparak Mafya babası Alaattin Çakıcı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tehdit etmesine sert tepki gösterdi.‘‘Demokrasiyi, laikliği ve eşit yurttaşlık hakkını her alanda savunmak insan olabilme gereği olarak kabul ediyoruz.

Nereden, nasıl kime gelirse gelsin bu türden tehditleri kınıyoruz. İsteğimizi tekrardan dile getiriyoruz Alaattin Çakıcı ve dava arkadaşımızdır diyenlerin bir an önce hukuk karşısına çıkarılıp yargılanmasını ve cezasının verilmesini istiyoruz!‘‘  ‘‘ ifadlerine yer verilen Balıkesir Alevi Güç Birliği’nin açıklamasının devamında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tescilli bir mafya babası tarafından tehdit edilmesine ve MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’nın, bu mafya babasına ‘‘Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır‘‘ diyerek sahip çıkmasına ilişkin şunlar kaydedildi:

‘‘Cumhur İttifakı ile yakın olanların severek bildiği isimlerden biri Alaattin Çakıcı özel bir af ile işlediği suçlardan dolayı yattığı cezaevinden salınmıştı. Çakıcı,13 Aralık 1999’da Türkiye’ye getirildi. Üç yıl sonra tahliye edildi. Tekrardan cezası kesinleşince eski bir Mitçi adına düzenlenmiş sahte bir pasaportla Avusturya’ya kaçtı,2004’te tekrar Sincan cezaevine kondu. Tutukluyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten 16 ay 20 gün hapis cezası aldı, Binali Yıldırıma kendine ve çocuklarına dikkat etsin tehditleri savundu.

İktidarın kendi çıkarları için bunları görmezden gelerek medet beklediği suç örgütü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı‘nı tehdit ettiği mektup sosyal medyada yayıldı. “Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikoloji ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana diyorum AKILLI OL diyorum. Seni bakla kazığı ile tanıştırırım.‘‘ Cümleleriyle açık tehdit etmiştir.

Demokrasinin yorgun düştüğü, Anayasa Mahkemesinin kararının hiçe sayıldığı, insan haklarının çiğnendiği ve iktidarın ülkemizi kaos ortamına atan yanlış politikalarına karşı muhalif olan aydınlar, yazarlar, çizerler ve ilericiler düzmece delillerle ve dosya gizliliği bahanesi ile suçlarının dahi ne olduğunu bilmeden hapislere atıldığı bu günlerde demokrasiyi geri almak bizim ellerimizde. Alaattin Çakıcı’nın açık tehdidine acilen soruşturma başlatılıp anayasaya göre cezasının verilmesini istiyoruz. Adını tarihe faili meçhul cinayetler ve uyuşturucu baronu olarak yazdıran Alaattin Çakıcı iş birliği ile demokrasi bir kez daha ayaklar altına alınmıştır.

Demokrasiyi, laikliği ve eşit yurttaşlık hakkını her alanda savunmak insan olabilme gereği olarak kabul ediyoruz.  Nereden, nasıl kime gelirse gelsin bu türden tehditleri kınıyoruz. İsteğimizi tekrardan dile getiriyoruz Alaattin Çakıcı ve dava arkadaşımızdır diyenlerin bir an önce hukuk karşısına çıkarılıp yargılanmasını ve cezasının verilmesini istiyoruz!‘‘

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir