Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

AABK’DEN, İZMİR DEPREMİ YARDIM KAMPANYASI AÇIKLAMASI

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ( AABK ), İzmir Depremi sonras başlattığı dayanışma kampanyasında toplanan parayı, İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı Tunç Soyer’e iletecek.

AABK Eşit Başkan Hüseyin Mat‘ın dayanışma kampanyasına ilişkın İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı  Tunç Soyer ile yaptığ görüntülü görüşmeye, İzmir‘deki Alevi kurumlarından temsilcilerinde katıldı.

AABK  Eşit Bakşan Hüseyin Mat, ‘‘Bu bağışın İzmir’de bir sosyal projeye aktarmayı . (Kadın Sığınma Evi, Çocuk Yuvası, Yaşlılar Yurdu gibi…) uygun gördük‘‘dedi.

 ‘‘ TUNCAY BEY BU ÖNERİMİZİ YERİNDE BULDU ‘‘

AABK Eşit Başkanı Mat, İzmir Büyükşehir Belediye  Başkanı Tunç Soyer ile yaptıkları görüşmede, kapmanya’da toplanan paranın sosyal projeye aktarılmasını Tunç Soyer ile yapılan görüntülü görüşmede değerlendirdiklerin belirterek, şunları ifade etti.

Bildiğiniz gibi İzmir’de yaşanan depremle birlikte AABK olarak bağış kampanyası başlattık. Bugün konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer ile yapılan görüşmede değerlendirdik. Bu görüşmeye İzmir’de faaliyet yürüten Alevi kurum temsilcilerimiz de katıldı. Sayın Tunç Bey bu önerimizi yerinde buldu. Ve uygun bir projeyi bize sunduktan sonra imzalanacak protokol ile birlikte bağışları belediyenin vereceği hesap numarasına havale edeceğiz.

Verdiğiniz lokmalar Hak ve Hakikat kapısına yazılsın. ‘‘

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir