Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

“Babamızın bir mezarı olsun”

Cumartesi Anneleri 838 hafta açıklaması 26 yıldır akıbeti öğrenilemeyen Kadir Keremoğlu dosyası ele alındı. Babası ve tüm kayıplar için mücadeleden vazgeçmeyeceklerinin altın çizen Bahattin Keremoğlu, “Evlatlarımızla, torunlarımızla adalet mücadelemize devam edeceğiz” dedi

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetlerini öğrenmek ve faillerin adalet karşısında hesap vermesi için mücadele yürüten Cumartesi Anneleri eylemlerinin 838. haftasında. Kayıp yakınları bu hafta namaz kılmak için evinden çıkan ve bir daha dönemeyen Kadir Keremoğlu ailesinin, “Başında dua okuyacağımız bir mezarımız olsun istiyoruz, adalet istiyoruz” çığlığına ses oldu.

‘Evlatlarımızla, torunlarımızla adalet aramaya devam edeceğiz’
Covid-19 salgını nedeniyle online düzenlenen açıklamada söz alan babası için 26 yıl adalet arayışını sürdüren Bahattin Keremoğlu, çaldıkları tüm kapıların yüzlerine kapandığını kaydetti. “26 yıl geçti, 50 yıl da geçse evlatlarımızla, torunlarımızla devam edeceğiz” diyen Keremoğlu, tüm kayıpların faillerinin belli olduğunu ve adalet sağlanana kadar mücadele edeceklerinin altını çizdi. Keremoğlu, “Tek istediğimiz şey babamızın bir mezarının olması, başka bir şey değil, adalet istiyoruz” dedi.

Hakkari Barosu avukatlarından Hamdi Polat, 2012 yılından bu yana idari yargıdaki dosyayı takip ettiğini kaydetti. 18 yıl boyunca yapılan tüm başvurulan reddedildiğinin altını çizdi.

‘İnkar ve cezasızlığa son verin, görevlerinizi yerine getirin’

  1. haftanın basın metnini okuyan Zin Demir, yetkililere seslendi. “838. haftamızda Kadir Keremoğlu’nun akıbetinin açıklanması ve adaletin sağlanması için devleti yönetenleri ve yargı makamlarını inkara ve  cezasızlığa son vererek görevlerini yerine getirmeye çağırıyoruz” diyen Demir, kaç yıl geçerse geçsi gözaltında kaybedilenlerin akıbeti açıklanana, failler yargılanana kadar mücadele edeceklerini ve kayıplarla buluşma mekanı olan Galatasaray’dan vazgeçmeyeceklerinin altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir