Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

TAVŞANA KAÇ, TAZIYA TUT POLİTİKASI

-Arap Karaduman-
Tarihi hep tekerrürden ibaret olan bir toplumuz. Önce çekici vaadlerle algı oluştururlar. Sonra toplumda ikdidar ve muhalif taraftarlar oluşturuluyor. Taraftarlar arasında çatışma yaratmak için, Aidetler ve toplumsal dengelerin alt üst eden çatıştırma araçları seçiliyor. Muhalefet kendi ikdidarında lazım olacak araçları imkanı dahilinde gizleyerek, başka başka şeylerle manüple edip ikdidar yolunu açmaya çalışıyor. Kullanılan araçların hiçbiri halkın temel sorunu değil. Bu araçlarla, halkın gündeminde tartışılarak ikdidar içindeki Koalisyon çatışmaları için kullanılıyor. Devletin kuruluşundan günümüze kadar siyasi partilerin tarihine baktığımızda hep aynı oyunları görürüz. Dincilik yapan devlet bürokratları ve Tarikatlar her dönem dokunulmazdır.
128 Milyar doları, ikdidar kendi çevresine kullandırtarak, Kur ayarlanmasında, dolar aldırıp sonra kur yükselince etrafındaki kişilere milyarlar kazandırarak, parayı tekrar yerine koyuyorlar. Açlık, yoksulluk, işsizlik, baskı, işkence, zından, sürgün bittimi hiç. Kesinlikle o para Ezilen halk sınıf ve tabakalarına, orda kalsada bir yararı yok, kullanılsada bir yararı yok. Devletin anlaştığı ikdidarla kendi kasasına sahip çıkmadığı acizliğiyle yeni bir ikdidar yolu için, halkın gündemine taşımış oluyor. AKP=İŞİD Terör örgütü Binlerce insan Avrupaya kaçırdı. Neden ? Çünkü FETÖ diye bir uyduruk yarattı. Avrupaya gidenler FETÖ den iltica ettirdi, AKP=İŞİD Terör örgütü, bakın Avrupa teröristleri bize karşı kullanıyor propagandasını güçlendiriyor.
İçinde İŞİD militanlarıda varsa, onlarada zamanı geldiğinde avrupa sokaklarında Terör estirmek için araçsallaştıracak. Örnekleri avrupada çok var. Peygamberimize hakaret etti diye dergilere yapılan saldırılar. FETÖ taraftarlarıda, Avrupada Marketler zinciri, Ticari yoğunlaşma ve ihracat ithalatla uğraşıyorlar. Bu durum çok planlı bir iş olduğu gözüküyor. Erbakan söylemişti. Biz devrimi yaptık. Düşünüyoruz, Kanlımı olsun kansızmı olsun. Erdoğan-Gülen faşizmi Gezi olaylarında ayrıştı gözüktü. Sümüklü gülenin Amerikada tahtını kurdurttu. Her tür yolsuzluğu, hırsızlığı, adaletsizliği ve baskıyı FETÖ ye yükledi. MHP yi yanına alıp, Davutoğlu ve Babacanla yeni alanlar açtı. Şu anda beş altı alanda farklı farklı İslam-Terörünü yeri ve zamana göre işlemeye konulacak.
Uyuşturucuya dinen karşı olacak, pudra şekeriyle, uyuşturucu ticaretini yapacak. Mafya örgütleri arasında çatışma yaratıp kendi mafyasını kuracak. Hani muhalefeti kendi kanıyla yıkayacak Mafya bozuntusu nerde. Bütün bunları yan yana koyduğumuzda, İzmir ikdisat Kongresinde Alman mandacılıyla Emperyalizmin işbirlikçiliğine soyunmuştur. Yani, Tutancı-Türk faşizmi ile, İslam-Terörü tarafları her dönem ortak Koalisyondurlar. Onların görünürdeki muhalefeti yalandır. Tek muhalefet, düzenden pay alamayan Demokrasi güçleri, Kürt halkı, ve İslamı kabul etmeyen inançlardır. İkdidar ve muhalefet adı geçen ulusal ve inançsal kimliklerin ortak düşmanıdır. Çıkarları için ayrışıp muhalif gözükselerde, devletin temel felsefesinde buluşuyorlar.
Çok ilginçtir, ilericilik, demokratlık adına, Muhalefetin Medya trölleri, günlerdir Ekranlarda karanlık bazı kişilerle, Devletimiz savaşa girerse bu parayı kullanacaktık. İnsan kaçakçılığı, devletimizin kimliğini zedeliyor. Bu gereksizler her konuda uzmanlar zaten. Demokrasi güçlerini ve Kürt halkını aylarca HDP yi terörle ilişkilendirip hayasızca linç proğramlar hazırladılar. Bu ahlaksızlar, Ülkede inançlarında dolayı inkar edilenlerden bir tek laf etmezler. HDP Belediyelerine kayyumlar ve vekillerin dokunmazlıklarına, savaş tezkerelerine tek laf etmezler. Bu utanmazlar, bütün bu olumsuzluklara el kaldıran siyasilerin söylemlerini belge olarak sunuyorlar. İŞİD Kadrolarına açılan şirketler ile bölgeden ölenlerin organ naklinden kimse konuşmaz…“

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir