Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

ADA: Deniz Gezmiş; bizim için tam bağımsız, laik ve demokratik bir Türkiye özlemidir!

Alevi Dayanışma Ağı( ADA) Deniz Gezmiş’in halkarımız yaptığ birlişerek, kardeşleşerek laik ve tam bağımsız bir Türkiye için mücadele etme çağrısına ilişki yazılı bir açıklama yaptı. ”Deniz Gezmiş; bizim için tam bağımsız, laik ve demokratik bir Türkiye özlemidir” başlıklı açıklamanın tam metni şöyle:
”Deniz Gezmiş’in idam edilmeden önce söylediği son sözlerini kendimize kılavuz ediniyoruz ve yolun yolumuzdur diyoruz Deniz yoldaş.
Her canımız, Deniz Gezmiş‘in idam sehpasında haykırdığı şu son sözleri kendine şiar edinmelidir:” Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Kahrolsun emperyalizm!Yaşasın işçiler, köylüler!”
Emperyalist güçlere uşaklık yapmakta birbirleriyle yarışan yerli işbirlikçilerin kendilerini‚‘‘ vatansever ‘‘ olarak gösterip Türkiye‘nin bağımsızlığı, özgürlük, laiklik, demokrasi, barış ve halkların kardeşliği için mücadele edenleri ise, ‘‘ yerli – milli‘‘ olmamakla suçlayarak‚‘‘ vatan haini‘‘ ilan ettikleri bir süreçte, Deniz Gezmiş’in sözlerini kendimize kılavuz edinmemiz çok önemlidir.
Mazlum Kürt halkına karşı ırkçi- faşist saldırganlığın şalandırıldığı bu süreçte bizler Denizler, Mahirler ve İbrahimler gibi katıksız bir şekilde halkların kardeşliğini svunmalıyız. Irkçı – faşist saldırganlığın önünde, ançak böylesi bir bakış açısı ve duruşla barıkat olabiliriz!
AKP- MHP faşist blokuna karşı halkların kardeşliğin, barışı ve eşit haklar temelinde birlikte yaşamayı savunarak mücadele etmeden Deniz Gezmiş’in yolundan yürümek mümkün değildir!
Denizlerin istedikleri Türkiye’yi kurmak için gelin hep birlikte AKP- MHP faşist blokuna karşı tam bağımszı, laik ve demokratik bir Türkiye şiarıyla mücadele edelim!
İşçi ve köylülerin insanca yaşayabildikleri, emeğin gerçekten en yüce değer olarak görüldüğü demokratik bir Türkiye’de ırkçı- faşist güçler kendilerine yaşam alanı bulamazlar.
Baskı altındaki tüm inanç toplulukları ile halk kesimleri ve kadınlar ancak böylesi bir Türkiye’de gerçekten özgür oalbilirler.
Yaşasın halkların kardeşliği!
Yaşasın tam bağımsız, laik ve demokratik Türkiye!
AKP- MHP faşist blokuna karşı bir olalım, iri olalım, diri olalım!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir