Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Şafak Melodi Berlin’deki Alevi mezarlığında sırlanacak

Ozan Şahturna ve Ozan Şiar’ın kendileri gibi sanatçı olan kızları Şafak Melodi Ağdaşan (31) koronavirüs nedeniyle 9 Mayıs günü Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşamını yitirdi.

Halk ozanı Şahturna, yakalandığı koronavirüsü nedeniyle yoğun bakım ünitesine yatırılmış, kızı Şirin de Berlin Neukölln hastanesinde müşahede altına alınmıştı. Şah Turna’nın koronaya yakalanan eşi Ozan Şiar ile diğer kızları Şafak Melodi ise evde tedavi görüyordu. Sa

9 Mayıs günü koronavirüs salgınına yenik düşerek Hakk’a yürüyen  Şafak Melodi’nin için 20.05.2021 Perşembe günü Berlin Alevi Toplumu- Cemevi’nde Hakk’a yürüme erkanı düzenlenecek. Melodi, Hakk’a uğurlama erkanıdan sonra, Berlin’deki  Alevi Mezarlığı’nda toprağa sırlanacak.

Berlin Alevi Toplum- Cemevi Yönetim Kurulu, Şafak Melodi Ağdaşan için yapılacak Hakk’a uğurlama erkanına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada,  şu ifadelere yer verild:

‘‘Değerli Canlar,

değerli Ozanlarımız Aşık Şah Turna ve Ozan Şiar’ın kızı, sevgili Şirin’in ablası, 1990 Berlin doğumlu Şafak Melodi Ağdaşan canımız Hakk’a yürümüştür.

Hakk’a yürüme erkanı 20.05.2021 Perşembe günü Cemevimizde, sırlama ise Alevi Mezarlığında yapılacak.

Korona tedbirlerinden dolayı Cemevimizde yapılacak Hakk’a yürüme erkanına sadece 30 kişi alınacaktır.

Korona salgınından dolayı tanıdık ve dostların aileyi telefonla arayıp baş sağlığı dilemelerini öneriyoruz.

Şafak Melodi Ağdaşan canımızın ailesine ve sevdiklerine sabırlar diliyoruz. Hakk’tan gelip Hakk’a yürüyen Şafak Melodi Ağdaşan canımızın toprağı bol, devri daim, ruhu şad olsun.

Cümlenize aşk ile…‘‘

AHA / Berlin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir