Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Sedat Peker: ” Derin Mehmet’in adamlarının planları bir cemevine saldırıdır ’’

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in son günlerde peş peşe videolar yayınlayarak AKP ve ortaklarını hedef alan açıklamaları, AKP iktidarınin tüm enegeleme çablarına rağmen gündeme damga vurmaya devam ediyor.

Siyaset-mafya ilişkisini gözler önüne seren videolar, Türkiye’nin yeniden 90’lı yıllara, devletin mafya ile kirli işlere bulaştığı dönemlere dönüldüğünü gözler önüne seriyo.

Türkiye’nin kokain kaçakçılığının üssü haline döndüğü, eski bir milletvekilinin karakolda dövüldüğü, Mehmet Ağar’ın oğlunun bir genç kadının öldürülmesinden sorumlu olduğu gibi iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Alevilene bu kavgada İçişleri Süleyman Soylu ile Peker arasındaki derni ilişki ağlarıda ortaya çıktı.

Uzun bir dönem AKP – MHP itifakının yanında olan, AKP  iktidarına, Cumhur İttifakına ve bu ittifak içinde yer alan partileri her türlü desteği veren organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube’den yayınladığı videolarında sürekli olarak Alevilerden söz ediyor ve Alevi değerlerini kullanıyor.

Elinde mazlumların kanı olan organize suç örgütü lideri Sedet Peker’in bu videolar da Alevileri diline dolayarak,  Alevilerin değerlerini  kullanması Alevi toplumu içersinde çiddi bir rahatızlık yarttı. Peker’in Alevi değerlerini kullanmasına bazı  Alevi  sert tepki gösterdi. Tepkileirnin yoğunlaşması üzerine Sedat Peker kendisine ait olan Twitter adresinden yayınladığı bir mesajla Alevileriden neden sık sık söz ettiğine şu ifadeleri kullanarak açıklık getirdi:

“Devamlı Alevilik konusuna değinmemin sebebi derin mehmetin adamları tarafından geçmişte Gaziosmanpaşa’daki kahve saldırısından çok daha büyük bir eylem yapılıp, ülkede kaos çıkarma planlarını boşa çıkarabilmek içindir. Planları bir cemevine saldırıdır” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir