Alevi Haber Ağı

Alevi Haber Ağı Web Sitesi

Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi yazar Gökhan Yavuzel saldırıya uğradı

Gazetecilerin ve muhalif isimlerin yer aldığı infaz listesinde ismi yer alan Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) üyesi yazar Gökhan Yavuzel, dört kişinin saldırısına uğradığını duyurdu. Yavuzel, saldırganların Türkçe konuştuğunu ve hakaretlerde bulunduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta Alman polisleri tarafından doğrulanan ve aralarında gazetecilerin de yer aldığı ‘infaz listesinde’ ismi bulunan Gökhan Yavuzel, bugün saldırıya uğradı. Dört kişinin saldırısına uğradığını sosyal medya hesabından duyuran Yavuzel, karakoldaki ifadesininin ardından evine bırakıldığını ve sırtında morluklar olduğunu belirtti.

Yavuzel, “İsimlerimizi medyaya ‘infaz listesi’ olarak hedef gösteren dalkavuklar; bunun bedelini elbet ödersiniz” diyerek saldırıya tepki gösterdi.

Saldırıya ilişkin Artı Gerçek’e açıklama yapan Yavuzel, yaşadığı bölgeye yakın bir parkta saldırıya uğradığını ve polislerin de burada olduğunu bildiğini kaydetti. Yavuzel, saldırı anını şöyle anlattı:

“Saldırıyı, parktaki kör bir noktada yaşadım. Önce arkadan bir yumruk geldi ve görebildiğim kadarıyla dört kişiydiler. Yere düştüğümde sırtıma vurmaya başladılar. Kendimden geçtim bir süre. Her biri küfür ediyordu, Türkçe konuşuyorlardı. ‘Sıra diğerlerine de gelecek’ gibi tehditlerde bulundular. ‘Vatansızlar, şerefsizler’ diye küfürler ve hakaretler ettiler. ‘İstesek hepinizi öldürürüz bu size az bile’ dediler. Ben yere düştüğümde şiddetli bir yumruk aldım gözüme. Sonra sol kaşıma bir yumruk aldım. O an kendimi iki elimle kafamı korudum. Ellerinde küçük bir sopa vardı.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir